Bohemians - Ml. Boleslav 4:0Klokani si doma otevřeli střelnici

40. Matoušek 1 : 0
62. Kovařík 2 : 0
74. Prekop 3 : 0
90. Drchal 4 : 0

Fotbalisté Bohemians 1905 v 27. kole první ligy porazili doma 4:0 Mladou Boleslav a prodloužili sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na sedm zápasů. Skóre otevřel ve 40. minutě Jan Matoušek, druhou trefu přidal v 62. minutě Jan Kovařík. O dalších 12 minut později se prosadil Erik Prekop a skóre uzavřel v nastavení střídající Václav Drchal. "Klokani" výhrou udrželi tříbodový náskok na páté Slovácko. Mladá Boleslav je na deváté příčce neúplné tabulky.

Radost v Ďolíčku. Záložník Jan Matoušek z Bohemians slaví se spoluhráči gól.

Pražané oplatili dnešnímu soupeři porážku 3:4 z úvodního vzájemného duelu v ligové sezoně a zdolali ho po čtyřech utkáních. Středočeši nevyhráli čtvrté kolo v řadě a v Ďolíčku neuspěli v šestém ligovém duelu za sebou.

V základní sestavě "Klokanů" chyběl teprve podruhé na jaře útočník Drchal, jehož místo na hrotu zaujal nezvykle Prekop. Alespoň na lavičku se vrátil po zranění a takřka dvouměsíční absenci nejlepší střelec Pražanů Puškáč. Na druhé straně zůstal jen mezi náhradníky kapitán a tvůrce hry Matějovský.

Matoušek poprvé zahrozil po deseti minutách, kdy si naběhl na Jánošův dlouhý pas za obranu a přinutil Šedu k zákroku. Jediný náznak šance hostů měl po rohovém kopu Suchý, jehož hlavička skončila nad břevnem. Na druhé straně Hálův prodloužený roh dostali z brankové čáry až mladoboleslavští obránci.

Bohemians byli aktivnějším týmem a ve 40. minutě se dočkali odměny. Prekop při rychlém brejku vybídl k zakončení Matouška a ten přes obránce zamířil křižnou střelou z hranice vápna přesně k tyči. Čtyřiadvacetiletý fotbalista navázal na dvougólové představení z minulého kola v Olomouci (2:2) a potvrdil vynikající jarní formu. Rychlonohý útočník nasázel všech svých pět zásahů v ligovém ročníku v posledních pěti utkáních, do nichž nastoupil.

Stejně jako při říjnové přestřelce v Mladé Boleslavi padla většina branek až po změně stran. V 62. minutě se Kovařík prohnal po levé straně kolem Šimka a skákající míč poslal výstavní ranou do horního rohu Šedovy brány. Čtyřiatřicetiletý levonohý univerzál se trefil poprvé od listopadu a podruhé v sezoně nejvyšší soutěže.

Čtvrthodinu před koncem navíc zpracoval Prekop míč ve vápně a technickým obstřelem přidal čtvrtý zásah v ligovém ročníku. Gólovou asistenci mu vrátil střelec úvodní branky Matoušek. Debakl završil v nastavení z dorážky Drchal, jenž pátým gólem dohnal v čele týmové tabulky střelců Puškáče s Matouškem.

Více než pět tisíc diváků v Ďolíčku v závěru potěšilo i střídání uzdraveného záložníka Morávka, který se minulý rok vrátil do mateřského klubu po třináctiletém působení v německé bundeslize. Třiatřicetiletý trojnásobný reprezentant nastoupil v české nejvyšší soutěži poprvé od 17. května 2008. Bohemians i s jeho přispěním zvítězili doma v lize potřetí za sebou a opět bez inkasované branky.

27. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)
Branky: 40. J. Matoušek, 62. Kovařík, 74. Prekop, 90.+1 Drchal. Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, L. Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Vondra - Kubista, Suchý, Karafiát. Diváci: 5279.
Bohemians 1905: Jedlička - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl (85. Nový), Jánoš, Jindřišek, Kovařík (79. Dostál) - Hála (68. Drchal), J. Matoušek (79. Morávek) - Prekop (79. Puškáč). Trenér: Veselý.
M. Boleslav: Šeda - Šimek (78. Donát), Suchý, Karafiát - Suchomel (70. Tomič), Mareček, Kubista (63. Skalák), Fulnek - Kušej (70. Mašek), Ladra - Škoda (78. Jawo). Trenér: Hoftych.