Baník doma srazil Plzeň! Bohemians měli nabito, divoká koncovka v Brně

Nedělní duely fotbalové Fortuna ligy zcela ovládly domácí týmy, které neztratily ani bod. Nejvýraznější vítězství slaví Bohemians, kteří doma nasázeli Mladé Boleslavi čtyři góly. Vynikla zejména parádní trefa Jana Kovaříka do horního růžku. Hradec Králové zabral v mladoboleslavském azylu a i bez nemocného kouče Miroslava Koubka zvítězil 2:1 nad Českými Budějovicemi. Tříbodového zisku se pod vedením nového trenéra Martina Haška dočkalo Brno v souboji s posledními Pardubicemi (2:1). Na závěr nedělního programu Ostrava ve Vítkovicích přehrála 2:1 Plzeň, jejíž snaha dotáhnout se v tabulce blíže k pražským S přišla zcela vniveč.

Zleva David Buchta z Ostravy, Milan Havel z Plzně, Eneo Bitri z Ostravy, Jan Juroška z Ostravy.

Viktoriáni mohli využít výsledku pražského derby (3:3), v Ostravě ale tahali v celém utkání za kratší konec. Duel na Městském stadionu rozhodl dvěma góly ostravský útočník Muhamed Tijani. Trefa Lukáše Hejdy ze 79. minuty už jen korigovala konečné skóre na 2:1 pro Baník.

Viktoria zůstává třetí a na druhou Slavii ztrácí šest bodů, na vedoucí Spartu osm. Baník se prozatím dostal z barážových vod a je devátý ovšem se stejným bodovým ziskem jako jedenáctý Liberec.

Plzeň má velké manko, pořád je ale čas něco změnit a vrátit se do hry o titul. Příspěvek z pořadu Přímák.Video: Sport.cz

Zbrojovka Brno po šesti kolech bez vítězství a třech porážkách za sebou odvolala trenéra Richarda Dostálka a nový kouč Martin Hašek se hned dočkal tříbodového zisku v duelu s posledními Pardubicemi. Třiapadesátiletého Haška potěšil nejlepší současný kanonýr Fortuna ligy Jakub Řezníček, jenž poslal Zbrojovku do dvoubrankového vedení. Pardubice mocně finišovaly. V nastavení snížil Krobot a následně se hosté dožadovali penalty. Jejich radost byla předčasná, po konzultaci s VAR ji sudí odvolal a Brno tak mohlo slavit důležité body.

Studio s Rajnochem, Sieglem a Matušovičem
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Michala Hrdličky začíná v 15:30, jako expert se představí Jan Rajnoch. K zápasu Plzeň vs. Ostrava pak dorazí dvojice expertů Horst Siegl a Miroslav Matušovič. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 27. ligového kola FORTUNA:LIGY nabídne od 21:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Bohemians 1905 v Ďolíčku čtyřmi góly rozstříleli Mladou Boleslav a dál překvapivě drží čtvrtou příčku. Klokani tak prodloužili sérii neporazitelnosti v nejvyšší soutěži na sedm zápasů. Skóre otevřel ve 40. minutě Jan Matoušek, druhou trefu přidal v 62. minutě Jan Kovařík. O dalších 12 minut později se prosadil Erik Prekop a skóre uzavřel v nastavení střídající Václav Drchal.

Pražané oplatili soupeři porážku 3:4 z úvodního vzájemného duelu v ligové sezoně a zdolali ho po čtyřech utkáních. Středočeši nevyhráli čtvrté kolo v řadě a v Ďolíčku neuspěli v šestém ligovém duelu za sebou.

Hradec Králové porazil v mladoboleslavském azylu České Budějovice 2:1. Východočeši, na jejichž lavičce opět chyběl nemocný trenér Miroslav Koubek, se po druhé výhře za sebou posunuli na sedmé místo tabulky. V Lokotrans Aréně se mezi 32. a 35. minutou za "Votroky" trefili Daniel Vašulín a Jakub Kučera. V 84. minutě snížil Lukáš Čmelík, ale Dynamo už třetí ligovou porážkou za sebou neodvrátilo a kleslo na třináctou příčku.