Křetínského návštěva u sudích byla blesková. Co šéf Sparty rozhodčím řekl?

Zmínka rozhodčích v Zápisu o nedělním ligovém utkání mezi Spartou a Brnem (3:1) o poločasové návštěvě majitele Sparty Daniela Křetínského v kabině sudích spustila mediální lavinu. A také vlnu emocí, spekulací a „zaručených" informací, že arbitři průběh poločasového rozhovoru zjemnili, zkreslili. Podle zdroje Sport.cz zpráva sudích sedí. Jak přesně návštěva Křetínského proběhla?

Majitel Sparty Daniel Křetínský na archivním snímku.

„Pan Křetínský byl u rozhodčích krátce, jeho návštěva trvala maximálně minutu. Mluvil klidně, hlas nezvýšil," popsal Sport.cz zdroj, který je s touto událostí dobře obeznámen. „Pánové, chci se vás zeptat. Můžete mi vysvětlit posouzení dvou situací, ve kterých jste Spartu poškodili?" zeptal se Křetínský arbitrů.

Na mysli měl vedoucí gól Brna, který vstřelil Jakub Řezníček. S nejvyšší pravděpodobností z ofsajdu. A také neuznanou branku sparťana Tomáše Čvančary kvůli ruce letenského útočníka, kterou na záběrech kamer nešlo identifikovat.

„A můžete mít říct, kdo je dnes u videa?" pokračoval Křetínský. Když od překvapených arbitrů nedostal odpověď, rozloučil se a odešel. Přestože návštěva majitele Sparty u sudích proběhla slušnou formou, vstupem do jejich kabiny porušil pravidla. Klub i samotného Křetínského může stihnout trest od disciplinární komise.

Podobná situace se odehrála v létě 2021, kdy šéf Jablonce Miroslav Pelta vešel do kabiny rozhodčích o poločasové pauze utkání s Bohemians Praha. Disciplinární komise LFA tehdy udělila Severočechům pokutu 100 tisíc korun za porušení povinnosti pořadatele, jelikož nezamezili vstupu nepovolané osoby k sudím. Pelta potrestán nebyl.

Křetínskému podle disciplinárního řádu LFA hrozí zákaz činnosti až na tři měsíce nebo výkon fotbalově prospěšné činnosti. Případně finanční postih do výše 50 tisíc korun.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.