Hlavní obsah

Letáček se chce učit a tlačit na Laštůvku. Honza je legenda, ale budu mu šlapat na paty, říká

Přestože se gólman Jiří Letáček do přípravy fotbalistů ostravského Baníku zapojil prakticky od jejího začátku, dohodu o hostování z Pardubic, kam naopak zamířil Viktor Budínský, dotáhly kluby až týden před začátkem ligového ročníku 2022/2023.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Brankář Jiří Letáček posílil v léte ostravský BaníkFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

A jelikož brankářskou jedničku Jana Laštůvku trápily zdravotní obtíže, odchytal 23letý Letáček i generálku proti Karviné, kterou Baník vyhrál 2:1. „Nezačalo to zase pro mě moc dobře. Stejně jako v minulém zápase v Polsku (proti řeckému PAS Giannina 1:1) jsem dostal gól už ve čtvrté minutě. Na klucích bylo ale vidět, že s tím chtějí něco udělat. Vypracovali si hodně příležitostí, bohužel jsme ne všechny proměnili. Ale důležitá je ta výhra před sezonou, že jsme se na ni dobře naladili," svěřoval se Letáček.

Odchovanec pardubického fotbalu svou fotbalovou kariéru doposud spojoval pouze s východočeským klubem. Pomohl mu do první ligy, v níž za dvě sezony odchytal třiadvacet zápasů. Pětkrát byl vyhlášen hráčem zápasu a šestkrát udržel čisté konto. Především ale zaujal management ostravského Baníku, který jej získal na roční hostování s opcí. „Znamená to pro mě obrovskou motivaci do další práce. Dostat se do tak velkého klubu je velký posun v kariéře. A také motivace, abych na sobě víc pracoval," uvedl Letáček.

V Pardubicích postupně vytlačil z branky zkušenějšího Marka Boháče a s podobnými ambicemi přichází mladý brankář i do Ostravy, kde je aktuální jedničkou 40letý veterán Laštůvka. „Honza je místní legenda. Tak k němu i vzhlížím. Sleduji ho už dlouhodobě. Má spoustu zkušeností, takže je skvělé, že ho nyní můžu sledovat přímo na tréninku a učit se od něj. Honza se mě hned ujal a všechno, co jsem potřeboval, mi pomohl zařídit. Třeba lístky na Celtic," usmíval se Letáček.

Smířený s pozicí dvojky ale Letáček nechce být. „To určitě ne. Budu se mu snažit šlapat na paty, vytvářet konkurenci. I to mě může posouvat a myslím si, že i jeho. Byl tady zvyklý na kluky, které znal, kteří mu kryli záda. My se ještě tolik neznáme, takže nás to může posunout oba," prohlašuje nová akvizice Baníku.

Reklama

Související témata:
  3 : 0 Slavia - Liberec 3 : 0 dohráno
20221002T19 : 00:00+0200
Slavia vs. Liberec
Slavia vs. Liberec
Slavia
Liberec
  0 : 2 Zlín - Slovácko 0 : 2 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Zlín vs. Slovácko
Zlín vs. Slovácko
Zlín
Slovácko
  3 : 1 Jablonec - Brno 3 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Jablonec vs. Brno
Jablonec vs. Brno
Jablonec
Brno
  5 : 1 Teplice - Pardubice 5 : 1 dohráno
20221002T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Pardubice
Teplice vs. Pardubice
Teplice
Pardubice
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •