Liberec - Plzeň 1:1Liberec měl Peška a remizoval s oslabenou Plzní

71. Pešek 1 : 0
84. Kovařík 1 : 1

Liberec

Fotbalisté Plzně remizovali v pátečním utkání 16. kola nejvyšší soutěže na půdě Liberce 1:1. Slovan poslal do vedení dvacet minut před koncem premiérovou ligovou trefou Jakub Pešek, pak byl navíc hostům vyloučen stoper Hejda. I v deseti však Plzeň Janem Kovaříkem dokázala vyrovnat na 1:1. Plzeň na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Slavii jeden bod.

Liberecký Jakub Pešek střílí gól do plzeňské sítě v utkání 16. kola nejvyšší soutěže. Nakonec zápas skončil nerozhodně 1:1.

V Liberci na sebe narazily týmy s podobným herním stylem a od úvodu se hrál velmi vyrovnaný zápas. Jako první zahrozili domácí, Breite však střelou z dálky v 18. minutě minul.

Ve 23. minutě se na druhé straně stejně vedlo po Ekpaiově přihrávce ze strany do vápna Chorému. O minutu později se po kolmici středem hostující obrany hnal na branku Aarons, v tísni však vystřelil hodně vedle.

S blížícím se koncem první půle Plzeň přidala a zahrozila dvěma centry. Na Čermákovu střílenou přihrávku však nikdo nedosáhl a po rohu v 41. minutě hlavičkoval Chorý v záklonu nad. Těsně před pauzou pak domácí Ševčík těsně nedosáhl na Aaronsův střílený centr.

Po přestávce začal Liberec náporem a ve 49. minutě Pešek málem nachytal hostujícího brankáře Hrušky, který střelu zlikvidoval krkolomně a se štěstím. V 54. minutě plzeňský gólman, slavící 33. narozeniny, vyrazil Oscarovu ránu z voleje a poté Aaronsova dorážka z velkého úhlu prošla souběžně s brankovou čárou.

V 63. minutě hostující Hejda srazil unikající Peška, sudí Orel mu nejprve udělil žlutou kartu, ale po zhlédnutí videozáznamu ho vyloučil. Viktoria šla do deseti potřetí v sezoně.

Zatímco v nedávném šlágru se Slavií hrál Liberec od 12. minuty v oslabení, s dalším adeptem na titul ho čekala téměř půlhodinová přesilovka, kterou rychle využil. Ševčík v 70. minutě vysunul Peška a ten střelou mezi nohy překonal Hrušku. Domácí záložník dal první ligový gól.

Liberec mohl náskok pojistit, ale Potočného střelu Hruška skvěle vyrazil. Domácí to hodně mrzelo, protože v 84. minutě hosté i v deseti srovnali.

Střídající Petržela se zbavil dvou obránců a předložil míč před prázdnou branku Kovaříkovi. Plzeňský krajní hráč se v soutěžním duelu trefil poprvé od předloňského srpna. Liberec v lize inkasoval po více než třech zápasech. Viktoria, kterou v úterý čeká utkání Ligy mistrů v Moskvě, už remízu udržela.