Liberec po přestávce rozstřílel Blšany

LIBEREC

Fotbalisté Liberce uspěli v páteční dohrávce 1. kola, doma porazili Blšany 3:0. Všechny branky padly až ve druhém poločase - brzy po přestávce se dvakrát rychle za sebou trefil Slepička, pojistku přidal v závěru Hodúr. Liberec se v ligové tabulce posunul na třetí místo, Blšany jsou předposlední.

Už v prvním poločase předváděli domácí pohledný fotbal s řadou útočných akcí, ale vyložených příležitostí si do přestávky mnoho nevypracovali. V 13. minutě se Pospíšil snažil prodloužit centr za záda brankáře Kýčka, ale ten stačil míč ve vzduchu zachytit.

Ve 20. minutě pak Pospíšilova bomba z více než dvaceti metrů vypadla Kýčkovi z náručí, avšak obrana Blšan stačila odvrátit na roh. Hosté odpověděli o dvě minuty později Vorlovou hlavičkou, kterou liberecký brankář Hauzr bez problémů kryl. V 31. minutě přesný přízemní centr Papouška usměrnil Slepička zblízka těsně vedle.

Slepička si vše vynahradil v úvodu druhého poločasu. V 49. minutě hlavou po Kiselově centru vstřelil první gól Liberce a tři minuty nato pak parádním halfvolejem z 23 metrů zvýšil na 2:0. V 55. minutě blšanský obránce Šourek fauloval Papouška a byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Tlak Liberce proti oslabenému soupeři pokračoval a v 57. minutě Zápotočný střelou přes hlavu trefil břevno. V 77. minutě měl velkou šanci Němec, který se dostal na hřiště jen pár vteřin před tím. Po Kiselově centru mířil do branky, míč už směřoval za čáru, ale brankář Kýček se vrhl zpět a šanci zneškodnil. Skóre uzavřel na konečných 3:0 v 83. minutě Hodúr, který bez přípravy poslal do sítě odražený míč.

Slovan Liberec - Chmel Blšany 3:0
Poločas: 0:0. Branky: 49. a 52. Slepička, 83. Hodúr. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Wilczek. ŽK: Papoušek - Zachariáš, Šourek, Pešír. ČK: 55. Šourek (Blšany). Diváci: 4660.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Hamouz (46. Zápotočný) - Kisel, Polák, Hodúr, Papoušek (85. Pudil) - Pospíšil, Slepička (76. Němec). Trenéři: Griga a Lavička.
Blšany: Kýček - Zachariáš, Vorel, Šourek, Sýkora - Polodna (78. Michal), J. Bílek (68. Devátý), Šelicha, Pleško - Luděk Zelenka, Pešír. Trenér: M. Bílek.