Hradec Králové - Liberec 1:1Liberec remizoval na hřišti Hradce Králové, dva góly Votroků neplatily kvůli ofsajdu

27. Vašulín 1 : 0
30. Frýdek 1 : 1

Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 15. kole první ligy na svém hřišti s Libercem 1:1. Na vedoucí gól domácího Daniela Vašulína ještě v úvodním poločase odpověděl Christian Frýdek. Dvě branky Východočechů po změně stran neplatily kvůli ofsajdu.

Liberecký kanonýr Luka Kulenovič.

Hradec v nejvyšší soutěži neprohrál potřetí za sebou a je na 11. místě neúplné tabulky. Devátý Slovan protáhl sérii bez porážky na čtyři kola, ale v této ligové sezoně ještě venku v sedmi zápasech nezvítězil. Na půdě „Votroků“ však Severočeši neprohráli poosmé za sebou.

Po úvodu bez větších šancí domácí ve 27. minutě otevřeli skóre. Po zaváhání hostující obrany Čihák poslal míč do pokutového území a Vašulín zblízka nezaváhal. Královéhradecký útočník na druhý gól v ligové sezoně čekal 11 zápasů od začátku srpna.

Severočeši ale už za tři minuty vyrovnali. Tupta přesným pasem za obranu našel Frýdka a ten přízemní střelou zpoza šestnáctky překonal brankáře Bajzu. Bývalý záložník „Votroků“ vstřelil třetí branku v ročníku nejvyšší soutěže.

Domácí byli ve zbytku první půle aktivnějším týmem. Blízko ke své druhé trefě měl ve 37. minutě aktivní Vašulín, který povedenou střelou napálil tyčku. Hradec byl nebezpečnější i po změně stran. Vašulín ale nevyzrál na pozorného gólmana Bačkovského hlavou a poté ani ranou z hranice šestnáctky.

Obrovskou šanci v 64. minutě zahodil liberecký Kulenovič, který nepochopitelně minul odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně Pilař dostal hlavou míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Poté si dobrý zákrok připsal i Bajza proti Tuptově ráně. V 83. minutě se Královéhradečtí radovali z gólu opět předčasně. Po závaru před brankou Čihák s přispěním hostujícího Prebsla dotlačil míč do branky, jenže sudí Szikszay po zásahu videorozhodčího a kontrole na monitoru odhalil ofsajd Vašulína.

15. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 27. Vašulín - 30. Frýdek. Rozhodčí: Szikszay - Ratajová, Volf - Starý (video). ŽK: Kučera, Čihák, Pilař, Pudhorocký - Fukala, Bačkovský. Diváci: 6318.
Hradec: Bajza - Klíma, Čihák, Čech - Čmelík (88. Šašinka), Kodeš, Pudhorocký (85. Dancák), Horák - Kučera, Pilař (90.+3 Hais) - Vašulín (90.+3 Juliš). Trenér: Kotal.
Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Fukala, Červ, Žambůrek (90.+6 Horský), Ghali (69. Preisler) - Frýdek (90. Višinský), Tupta (90. Varfolomejev) - Kulenovič (69. Rabušic). Trenér: Kozel.