Boleslav poskočila na třetí příčku, slaví i Teplice a Bohemians

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili díky brance Vasila Kušeje Pardubice 1:0 a v neúplné tabulce se vyhoupli na třetí příčku. Hradec Králové doma remizoval s Libercem 1:1 a Jablonec veze po stejném výsledku bod ze zlínské Letné. Teplice dokázaly vyloupit České Budějovice a na jihu Čech zvítězily 1:0. Sobotní program 15. kola Fortuna ligy uzavřel duel v Ďolíčku, kde Bohemians udolali Karvinou 1:0.

Radost fotbalistů Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav přerušila nelichotivou sérii dvou porážek v řadě a po brance Kušeje ze 47. minuty porazila Pardubice 1:0. Domácí tak v Lokotrans Aréně zvítězili počtvrté v řadě a v domácím prostředí získali 16 bodů z 21 možných. Naopak svěřenci trenéra Kováče po výhře v Českých Budějovicích vyšli podruhé v řadě střelecky i bodově naprázdno a na předposlední Zlín už mají pouze dvoubodový náskok.

Liberec získal cenný bod za remízu 1:1 v Hradci Králové. Domácí poslal do vedení ve 27. minutě Vašulín, ale Slovan zásluhou Christiana Frýdka bleskově vyrovnal. Ve druhém poločase se fanoušci Votroků dvakrát radovali, ale trefy Pilaře i Čiháka nakonec odvolal kvůli ofsajdovému postavení VAR. Hradečtí bodovali potřetí v řadě, hosté dokonce počtvrté.

Konec Pavla Vrby ve Zlíně a koncepce českých klubů. Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

Ve Zlíně poslal domácí do vedení v 19. minutě Fantiš, ovšem pouhé čtyři minuty po přestávce vyrovnal Martinec. Duel nakonec dospěl ke spravedlivé remíze. Oba soupeři potvrdili zlepšenou formu a bodovali potřetí za sebou.

Ráz utkání v Českých Budějovicích určila rychlá branka teplického Vachouška. Hostující Skláři od šesté minuty vedli a přes převahu Dynama se dočkali druhé výhry v řadě. Jihočeši se i přes sedmnáct střeleckých pokusů branky nedočkali a po čtvrté porážce v řadě uzavírají ligovou tabulku.

Bohemians doma udolali nováčka z Karviné. O vítězství Klokanů v bojovném utkání rozhodla trefa 52. minutě Prekopa z 52. minuty. Domácí získali plný počet bodů po dvou porážkách s oběma pražskými S a v tabulce jsou osmí. Pro Karvinou jde o sedmou porážku venku z dosavadních osmi duelů na stadionech soupeřů.