Nevídané. Rozhodčí si za derby vysloužili pochvalu

Ať už derby dopadlo jakkoliv, většinou si po něm na rozhodčí vždycky někdo stěžoval, nezřídka i obě strany. Nedělní duel 10. kola fotbalové ligy byl výjimkou. Zápas Sparty se Slavií (0:3) proběhl hladce bez výrazných sporných momentů a komise rozhodčích mohla při svém pravidelném hodnocení vyseknout Miroslavu Zelinkovi a jeho kolegům poklonu.

Rozhodčí Miroslav Zelinka uklidňuje emoce mezi Ladislavem Krejčím mladším ze Sparty Praha a Ondřejem Kúdelou ze Slavie během derby.

Proti penaltě pro Spartu, kterou ovšem Juliš neproměnil, ani sešívaní nic nenamítali. Kvarteto rozhodčích Zelinka - Hájek, Horák - Franěk (video) zvládlo derby bez problémů.

„Vyjadřujeme spokojenost s velmi dobrým výkonem rozhodčích v tomto utkání," praví se v komuniké komise rozhodčích.

Detailně se pak vrací ke čtyřem momentům, jež musel Miroslav Zelinka řešit.

Kapitán Slavie Praha Jan Bořil, kapitán Sparty Bořek Dočkal a rozhodčí Miroslav Zelinka před derby.

V 19. minutě správně nenařídil pokutový kop ve prospěch Slavie za hru rukou sparťana Krejčího mladšího.

Ve 28. minutě správně nařídil pokutový kop ve prospěch Sparty za sražení Krejčího mladšího brankářem Kolářem.

V 70. minutě správně nenařídil pokutový kop ve prospěch Sparty za Vindheimův pád.

V 87. minutě správně nenařídil pokutový kop ve prospěch Slavie po souboji Vindheima s Provodem.