Olomouc na Maltě remizovala s Hradcem, Boleslav pod Holoubkem poprvé vyhrála

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v úvodním utkání přípravy v rámci turnaje Tipsport liga s jiným prvoligovým týmem Pardubicemi bez branek. Olomouc se na turnaji na Maltě rozešla smírně 1:1 s dalším celkem z nejvyšší soutěže Hradcem Králové. Mladá Boleslav porazila Táborsko 2:0 a připsala si první vítězství pod trenérem Davidem Holoubkem. Zlín překvapivě prohrál se Zlatými Moravci 0:1 a poslední celek nejvyšší soutěže z Českých Budějovic remizoval s Jihlavou 2:2. Liberec a Jablonec si připsaly výhru nad polskými soupeři.

Trenér David Holoubek na prvním tréninku zimní přípravy fotbalistů Mladé Boleslavi. Ilustrační foto

Hradec poslal proti Olomouci v 36. minutě do vedení hlavičkou Hais, pátý tým nejvyšší soutěže ale hned po pauze srovnal zásluhou Fortelného. „Votroci“ si i v druhém utkání turnaje čtyř mužstev Tipsport Malta Cupu připsali remízu. Sigma má na kontě po vítězství a nerozhodném výsledku a v závěrečném duelu s Austrií Vídeň se utká o celkové prvenství.

„Nevyšly nám závěrečné desetiminutovky obou poločasů, ale jinak byly zbývající části hry podle mě dobré. Byla to dobrá příprava, ale zase ne směrodatná pro ligové zápasy, do nich je ještě daleko,“ řekl na tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek.

„Myslel jsem, že nás bude soupeř ve druhé půli přehrávat, protože nasadil novou jedenáctku. Ale kluci to zvládli, zejména kondičně. Škoda, že jsme nezvládli lépe koncovku, mohli jsme i vyhrát,“ uvedl královéhradecký trenér Václav Kotal.

V souboji skupiny B domácí Tipsport ligy mezi Bohemians a Pardubicemi měl největší šanci v 16. minutě útočník Pražanů Mužík, radost z branky mu ale zkazila tyč. Východočeši museli v první půli hned dvakrát nuceně střídat, ze hry odstoupili Halinský a Solil. „Klokané“ zvládli zápas bez zranění.

„Pozitivní je hlavně to, že se nikdo nezranil. Tyhle zápasy jsou hlavně o tom, abychom se rozběhali, něco nacvičili. Do nějakých šancí jsme se dostali, škoda, že jsme je nedali. Je potřeba nenavázat na konec podzimu a konečně to protrhnout,“ řekl klubové televizi asistent trenéra Bohemians Ivan Hašek.

Zlín ve skupině C stejného turnaje nečekaně podlehl poslednímu celku slovenské ligy Zlatým Moravcům 0:1. „Ševci“ mohli na úvod přípravy prohrát i vyšším rozdílem, brankář Bachůrek ale v druhé půli chytil penaltu bývalému ostravskému záložníkovi Mondekovi.

Mladoboleslavští po úvodní remíze s Teplicemi v druhém duelu zimní přípravy poprvé zvítězili pod novým koučem Holoubkem. O výhře nad druholigovým Táborskem rozhodl dvěma brankami v úvodní desetiminutovce Pulkrab, jednu z nich dal z penalty. Nováček nejvyšší soutěže z Karviné v prvním ze dvou dnešních zápasů porazil jiný druholigový celek Líšeň 1:0.

Poslední tým nejvyšší soutěže České Budějovice proti Jihlavě vedly 2:0, ale druholigový soupeř dokázal srovnat. „Musím říct, že s dnešním zápasem jsme s Jirkou (Kladrubským) spokojeni, výkon byl dobrý. Vzhledem k počáteční fázi přípravy neberu zřetel na výsledek, myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší,“ uvedl jeden z českobudějovických trenérů Jiří Lerch.

Liberec porazil druholigovou Legnicu hladce 3:0. Vysoké vítězství nad polským soupeřem si připsal i Jablonec, v Jelení Hoře, hrající až čtvrtou nejvyšší soutěž, triumfoval 6:1. Dvakrát skóroval Drchal.

„Je to o pohybu a ten jsme dnes měli úplně jiný než ve středu, kdy možná na kluky dolehla únava. Když je dobrý pohyb, hned pak naše hra vypadala jinak. Ale stejně jako jsem říkal po zápase ve Varnsdorfu, na výsledky teď nebereme příliš ohled,“ uvedl jablonecký trenér Radoslav Látal.

Plzeň na startu zimní přípravy porazila Žižkov

Fotbalisté Plzně v prvním utkání zimní přípravy porazili doma druholigový Žižkov 2:0. Západočechy poslal v souboji Viktorií do vedení na konci první půle Matěj Vydra a pojistku přidal v polovině druhého dějství nejlepší týmový střelec sezony Pavel Šulc. Plzeňští v součtu s koncem podzimní části poosmé za sebou neprohráli a v posledních šesti zápasech zvítězili.

Trenér Západočechů Miroslav Koubek prostřídal téměř dvě jedenáctky, pouze mezi tyčemi odchytal celý zápas navrátilec Martin Jedlička. V dresu třetího týmu prvoligové tabulky se představily i všechny dosavadní zimní posily Lukáš Červ, Matěj Valenta, Cheick Souaré a Alex Tamm, který je ve Viktorii na zkoušce.

„Všichni naskočili do zápasu a každý z nich odehrál poločas. Mají za sebou náročný týden, který byl velmi intenzivní a udělalo se spoustu práce. Jsou tu samozřejmě krátce, seznamují se s kabinou. Zatím je vše v pořádku, plní naše očekávání,“ citoval klubový web slovenského asistenta trenéra Viktorie Marka Bakoše.

Stínem zápasu bylo pro Plzeňské vynucené střídání Jana Sýkory kvůli zranění už během první půle. „Panuje spokojenost s celým prvním tréninkovým týdnem, který jsme dnes zakončili. V zápase jsme si vytvořili hodně šancí, dali dva góly a dotáhli jej k vítězství,“ řekl Bakoš.

„Ale trochu to pokazila skutečnost, že musel v prvním poločase pro zranění kolena střídat Honza Sýkora. Zatím nemáme přesné informace. Teď jej čekají vyšetření a doufáme, že to snad nebude vážné,“ přál si bývalý útočník Viktorie.

Přípravný fotbalový turnaj Tipsport Malta Cup:
Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 48. Fortelný - 36. Hais
Olomouc:
I. poločas: Macík - Vraštil, Matys, Novák - Chvátal, Breite, Dele, Sláma - Vodháněl, Langer - L. Juliš
II. poločas: Macík - Křišťál, Pokorný, Beneš, Elbel - Ventúra, Pospíšil - Fortelný, Zorvan, Emmanuel - Singhateh. Trenér: Jílek
Hradec: Vízek - Klíma, Ševčík, Čech - Pudhorocký, Rada, Dancák, Krejčí (72. Boniš) - P. Juliš, Koubek - Hais (66. Hlaváč). Trenér: Kotal
Přípravné fotbalové utkání v Lišově:
Dynamo České Budějovice - Jihlava 2:2 (0:0)
Branky: 57. Alli, 72. Skalák - 75. Tall z pen., 86. Vedral
Sestava Č. Budějovic:
I. poločas: Šípoš - Nikl, Králik, Čoudek, Sladký - Čermák, Suchan - Šigut, Hellebrand, Alli - Tranziska
II. poločas: Andrew - Osmančík, Broukal, Králik, Trummer - Hora, Hák, Zíka - Skalák, Prášek, Alli. Trenér: Lerch
Přípravný fotbalový turnaj Tipsport liga:
Skupina C (Skalica):
FC Zlín - Zlaté Moravce-Vráble 0:1 (0:0)
Branka: 65. Kuchianidze
Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál - Polášek, Simerský, Didiba, Čelůstka - Vukadinovič, Bužek, Janetzký, Bartošák - Bobčík - Achvlediani
II. poločas: Bachůrek - Cedidla, Kolář, Jura, Bartošák (66. Hamalčík) - Reiter, Kulíšek, Janetzký (66. Achvlediani), Švach, Fantiš - Ikugar. Trenér: Červenka
Skupina B (Horní Počernice):
Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 0:0
Bohemians: I. poločas: Valeš - Hůlka, Vondra, M. Kadlec - Dostál, Jindřišek, Beran, Kovařík - Hrubý - Mužík, Puškáč
II. poločas: Valeš - A. Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jánoš, Hůlka (67. Farkaš), Shejbal - Mužík (67. Lehovec) - Kozák, Ristovski. Trenér: Veselý.
Pardubice: I. poločas: Budinský - Lupač, Halinský (17. Kukučka), Surzyn, Icha - Solil (28. Darmovzal), Hlavatý, Kissiedou - Pikul, Huf, Mukwelle
II. poločas: Kinský - Tischler, Kukučka, Donát, Helešic - Darmovzal, Míšek, Patrák - Daněk, Černý, Brdička. Trenér: Kováč.
Přípravná fotbalová utkání:
MFK Karviná - Líšeň 1:0 (1:0)
Branka: 45. Ezeh
Sestava Karviné: Ciupa - Semeniv, Svozil, Kauan Carneiro, Ražnatovič - Boháč, Žák - Iván, Ezeh (62. Kačor), Papalelé (62. Franko) - Doležal (62. Vinicius). Trenér: Jarábek
Jelení Hora - FK Jablonec 1:6 (0:3)
Branky: 50. Balicki - 40. a 80. Drchal, 13. Chramosta, 42. Krulich, 63. Náprstek, 85. Kratochvíl
Sestava Jablonce:
I. poločas: Kotlín - Karban, Tekijaški, D. Souček - Pleštil, Houska, Hübschman, Polidar - Drchal, Chramosta, Krulich
II. poločas: Myška - Štěpánek, Martinec, F. Souček - Gaši, Kratochvíl, Náprstek, Kubín, Čanturišvili - Velich, Drchal. Trenér: Látal
Slovan Liberec - Legnica 3:0 (2:0)
Branky: 8. Kok, 28. Letenay, 87. Tupta
Sestava Liberce
I. poločas: Bačkovský - Mikula, Prebsl, Govaers - Penner, Varfolomejev, Višinský, Horský, Preisler - Letenay, Kok
II. poločas: Hasalík - Lehoczki, Prebsl (69. Govaers), Purzitidis - Hudák, Žambůrek, Lexa, Tupta, Ghali - Kulenovič, Rabušic. Trenér: Kozel
Viktoria Plzeň - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 43. Vydra, 68. Šulc
Sestava Plzně:
I. poločas: Jedlička - Paluska, Hranáč, Jemelka - Cadu, Kalvach, Červ, Sýkora (38. Šulc) - Vydra, Mosquera - Kliment
II. poločas: Jedlička - Holík, Hejda, Dweh - Kopic, Traoré, Valenta, Souaré - Šulc, Bucha - Tamm. Trenér: Koubek
FK Mladá Boleslav - Táborsko 2:0 (2:0)
Branky: 7. z pen. a 10. Pulkrab
Sestava M. Boleslavi: I. poločas: Mikulec - Kostka, Šimek, Karafiát, Fulnek - Poulolo, Mareček - Vaníček, Žitný, Solomon - Pulkrab
II. poločas: Trmal - Kadlec, Šimek, Král, Suchomel - Poulolo, Mašek - Kodad, Ladra, Buryán - Vojta. Trenér: Holoubek