Bohemians - Olomouc 3:2Bohemians přestříleli doma Olomouc

36. Prekop 1 : 1
44. Vodháněl 1 : 2
70. Puškáč 2 : 2
77. Matoušek 3 : 2

Fotbalisté Bohemians 1905 v 9. kole první ligy po obratu přestříleli doma rozjetou Olomouc 3:2. Hanáci po brankách Filipa Zorvana s Janem Vodhánělem dvakrát vedli, ale Pražané zásluhou Erika Prekopa a střídajícího Davida Puškáče pokaždé srovnali a v 77. minutě otočil stav Jan Matoušek.

Erik Prekop z Bohemians se raduje z gólu proti Olomouci.

Sigma nebodovala po třech ligových výhrách po sobě a může přijít o třetí místo v tabulce. „Klokani“ zvítězili po dvou kolech a jsou osmí. Bohemians v nejvyšší soutěži porazili Olomouc poprvé po čtyřech zápasech.

Sigma kvůli lehkému zranění postrádala hned tři opory. Hanákům vypadli ze sestavy kapitán Breite, nejlepší střelec Juliš a brankářská jednička Macík, místo něhož poprvé v sezoně nastoupil mezi tyčemi Digaňa.

Olomoučtí i bez opor vstoupili do zápasu výborně. V osmé minutě se po Zmrzlého přihrávce z levé strany prosadil s pomocí břevna Zorvan a připsal si první gól od loňského srpna. Pražané pak přidali a Sigmu zachránil Digaňa, který vytáhl Prekopovu střelu na zadní tyč.

Slovenský útočník Bohemians se neprosadil ani v 33. minutě, kdy zblízka v záklonu překopl břevno. Za tři minuty už se Prekop vyrovnání dočkal, když hlavičkou po Kovaříkově centru z levé strany překonal krajana Digaňu. Slovenský útočník stejně jako Zorvan skóroval poprvé v ligovém ročníku.

Hosté si ale ještě do půle vzali vedení zpět. Chvátal ve 44. minutě nacentroval z pravé strany a Vodháněl prudkou hlavičkou pod břevno nedal brankáři Jedličkovi šanci. Olomoucký záložník se trefil už počtvrté v ligové sezoně, za gól proti bývalému klubu se gestem omluvil.

I po změně stran byli Pražané střelecky aktivnější. Bohemias v 65. minutě posílili útok o střídajícího Puškáče a především díky němu nedlouho nato otočili skóre. V 70. minutě potáhl Prekop míč středem pole, nahrál doleva Kovaříkovi a ten si připsal druhou asistenci poté, co jeho centr zužitkoval zblízka hlavou Puškáč.

O sedm minut později domácí po další povedené akci otočili stav. Agilní Puškáč přiťukl Matouškovi a Digaňa jeho střelu do horní části branky nedokázal zastavit, byť si na míč sáhl. I ofenzivní univerzál Bohemians stejně jako Zorvan s Prekopem skóroval premiérově v ligové sezoně. „Klokani“ si v nejvyšší soutěži připsali tři góly v jednom utkání poprvé od konce dubna, kdy porazili Jablonec 4:1.

V 82. minutě vykopl Digaňa střelu dalšího střídajícího útočníka Mužíka, „Klokany“ už to ale tolik mrzet nemuselo, neboť výhru udrželi. Doma v nejvyšší soutěži třikrát po sobě bodovali, z toho podruhé zvítězili.

9. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 3:2 (1:2)
Branky: 36. Prekop, 70. Puškáč, 77. Matoušek - 8. Zorvan, 44. Vodháněl. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Šimáček - Petřík (video). ŽK: Hybš, Prekop, Jánoš, Hrubý, Jedlička - Vodháněl, Vraštil. Diváci: 5212.
Bohemians: Jedlička - Hůlka, Křapka, Hybš - Dostál (65. Köstl), Jánoš (65. Puškáč), Hrubý, Kovařík (90.+3 Vondra) - Smrž, Matoušek (81. Beran) - Prekop (81. Mužík). Trenér: Veselý.
Olomouc: Digaňa - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Pospíšil, Ventúra - Vodháněl (83. Šíp), Zorvan (78. Fortelný), Navrátil (78. Sláma) - Kramář (62. Zifčák). Trenér: Jílek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.