Pardubice - Jablonec 0:0Oslabené Pardubice vybojovaly aspoň bod

Fotbalisté Pardubic ve druhém ligovém kole remizovali doma bez branek s Jabloncem. Východočeši bodovali poprvé v sezoně navzdory tomu, že hráli od 24. minuty v oslabení po vyloučení brankáře Antonína Kinského. Premiérový bod získal i Jablonec, který minulý týden podlehl 1:3 Mladé Boleslavi.

Zleva Václav Drchal z Jablonce a brankář Viktor Budinský z Pardubic.

Severočeši přerušili sérii tří porážek v nejvyšší soutěži. Pardubice doma v lize neprohrály s dnešním soupeřem počtvrté v řadě, stále ale čekají na první gól v novém ligovém ročníku.

V Pardubicích začalo těsně před výkopem hustě pršet a kluzký terén ovlivnil i úvod utkání plný nepřesností. V první příležitosti se ocitl až ve 13. minutě Krobot, jehož zakončení zblízka vykopl brankář Hanuš.

Domácí byli lepším týmem a vytvořili si řadu nadějných závarů, zbrzdila je ale situace z 21. minuty. Kinský vyběhl proti unikajícímu Čanturišvilimu, místo míče ale zasáhl ve výskoku nohou gruzínského záložníka a sudí Všetečka ho po poradě s videorozhodčím Berkou vyloučil.

Brankář Antonín Kinský z Pardubic (vpravo) dostává červenou kartu.

Dvacetiletý mládežnický reprezentant tak viděl první červenou kartu ve svém teprve druhém ligovém zápase. Mezi třemi tyčemi ho nahradil Budinský, jemuž uvolnil místo na hřišti záložník Pikul. Pardubice dohrávaly v oslabení stejně jako v minulém kole proti Bohemians 1905 (0:1), kdy byl vyloučen záložník Matoušek.

Severočeši se ani v přesilovce nedostávali do šancí. Až v nastavení první půle zahrozil Tekijaški dalekonosnou ranou těsně vedle tyče a vzápětí Drchalův samostatný nájezd zlikvidoval pohotovým vypíchnutím míče Budinský.

Zleva Michal Hlavatý z Pardubic a Jakub Považanec z Jablonce.

Zápas nenabral větší tempo ani po přestávce a potvrdil, že ve vzájemných duelech obou soupeřů příliš branek nepadá. Blízko ke skórování byl v 63. minutě Chramosta, jenž po spolupráci střídajících hráčů poslal míč po Jovovičově kolmici do tyče. Čekání na premiérovou trefu Pardubic v novém ročníku neukončil ani zkušený útočník Černý, který nastoupil ze střídačky ke svému 200. ligovému zápasu.

Jablonec v závěru stupňoval tlak, Jovovičova rána z úhlu ale skončila nad břevnem stejně jako Drchalova krkolomná hlavička. V nastavení neuspěl tečovanou střelou ani Chramosta. Ani v devátém vzájemném souboji v nejvyšší soutěži nepadly více než dva góly a poprvé se zrodila bezbranková remíza.

2. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Všetečka - Caletka, Leška - Berka (video). ŽK: Hlavatý - F. Souček, Čanturišvili, Polidar. ČK: 24. Kinský (Pardubice). Diváci: 3012.
Pardubice: Kinský - Surzyn, Halinský, Donát, Helešic (67. Kurka) - Icha - Patrák (77. Sychra), Hlavatý, Darmovzal (67. Vacek), Pikul (26. Budinský) - Krobot (67. Černý). Trenér: Kováč.
Jablonec: Hanuš - Slávik (75. D. Souček), Tekijaški, Hurtado, Polidar - F. Souček (61. Chramosta), Považanec - Čanturišvili (61. Pleštil), Kratochvíl, Alégué (61. Jovovič) - Drchal. Trenér: Látal.