Tma a padesát minut bez fotbalu. Díky fanouškům, že neodešli, řekl teplický hrdina

Nad Teplicemi se začínalo stmívat, když ligový zápas s Mladou Boleslaví ve druhém poločase přerušil výpadek osvětlení. Rozhodčí Ondřej Berka za stavu 0:0 po krátkém čekání poslal oba týmy do kabin, dohromady se nehrálo 50 minut. Dlouhý zápas skončil výhrou Teplic 1:0.

Boleslavský Jawo ( v bílém) v souboji s hráči Teplic

Trable začaly výpadkem jednoho ze čtyř světelných stožárů v rohu stadionu, sudí Berka v 67. minutě zápas přerušil. Světla se nedařilo nahodit a fanoušci na tribunách rozsvěceli baterky na telefonech, v 72. minutě rozhodčí odvolal hráče do kabin.

„Vydržte,“ žádal hlasatel fanoušky.

Celý stadion zhasnul a po vychladnutí výbojek se postupně povedlo světla nahodit. Ovšem ne úplně všechna. Zhruba po čtvrthodině z kabiny přišel rozhodčí Berka, jenž si obhlédl plac s brankáři obou týmů. Boleslavský Matouš Trmal si na trávníku obešel pár koleček a za pískotu teplických fanoušků rozhazoval rukama.

Teplický Nemamja Močevič (vpravo) se snaží odstavit Yusufa od balonu

Ve chvíli, kdy už měl být zápas několik minut dohraný, znovu zhasla všechna světla a fanoušci ve tmě opět hromadně rozsvítili telefony. Byl to vážně zvláštní pohled: ulice města pod Krušnými horami zářily, jen stadion ne.

Za pár minut se to změnilo, v aréně se konečně rozsvítila všechna světla. Oba týmy se rozcvičily a po zhruba 50minutové pauze zápas pokračoval. Se sladkou tečkou pro Teplice, v 89. minutě vystřelil vítězství obránce Knapík. „Bylo to nepříjemné, nikdy jsem to nezažil. Jsem rád, že fanoušci zůstali: odešel málokdo, jestli vůbec někdo. Společně jsme to po pauze zvládli a máme důležité vítězství,“ řekl Knapík.

V Teplicích to dopadlo lépe než prvoligová partie Dukly s Příbramí v říjnu 2014. Tenkrát se na Julisce kvůli opakovaným problémům se světly muselo předčasně skončit už po poločasové přestávce a utkání se za pár dnů odehrálo celé znovu.

A případ Teplice? Podle prvních pozápasových informací problém nebyl přímo na stadionu, ale podle všeho u dodavatele. „Z automatiky jsme přešli na ruční řízení osvětlení a nakonec se ho povedlo nahodit,“ vysvětlil teplický mluvčí Martin Kovařík.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.