Teplice - Pardubice 0:1Pardubice zásluhou Krobota vyloupily Stínadla

83. Krobot 0 : 1

Fotbalisté Pardubic v sedmém kole první ligy vyhráli 1:0 v Teplicích. Jedinou branku vstřelil v 82. minutě střídající útočník Ladislav Krobot. Domácí nezvítězili v pátém zápase nejvyšší soutěže za sebou, Východočeši bodovali po dvou porážkách.

Pardubická radost v utkání v Teplicích.

„Skláři“ doma prohráli po sedmi ligových utkáních a v neúplné tabulce jsou devátí. Pardubice vyhrály v sedmém z devíti vzájemných duelů nejvyšší soutěže a po druhém vítězství v ročníku jsou dvanácté. Venku bodovaly poprvé v sezoně.

Po opatrném úvodu se objevil v první šanci v 16. minutě domácí Jásir, který po Radostově zpětné přihrávce do vápna vysoko přestřelil. Záhy měl ještě větší gólovou příležitost Fila, jenž se prodral přes dva obránce až před Budinského, pardubický brankář ale předvedl skvělý zákrok.

Pardubický brankář Viktor Budinský likviduje šanci Daniela Fily z Teplic.

Dvojitou šanci na otevření skóre měli i hosté. V 25. minutě připravil Hlavatý střeleckou pozici Černému, pokus pardubického kapitána ale gólman Grigar špičkou kopačky vykopl. O chvíli později založil osmnáctiletý ligový debutant Míšek kolmicí akci, na jejíž konci Hlavatý místo zakončení do odkryté sítě trefil jen vlastní ruku.

Ve druhém poločase diktovali tempo hry hlavně domácí, hrálo se ale bez gólových šancí. První střelu mezi tři tyče ve druhé půli zaznamenal až v 72. minutě Havelka, s jehož slabým pokusem ale neměl Budinský problémy.

V 82. minutě zničehonic udeřily Pardubice, které měly před tímto kolem společně s Jabloncem nejhorší ofenzivu v soutěži se čtyřmi góly. Helešic našel na zadní tyči Krobota, jenž prvním dotykem ztlumil míč a druhým chytře přehodil vybíhajícího Grigara. Dvaadvacetiletý útočník dal druhou ligovou branku v sezoně a po 297 minutách ukončil čekání svého týmu na gól.

Trenér Pardubic Radoslav Kováč se raduje z vítězství v Teplicích.

Teplice si v závěru žádnou šanci nevytvořily a střelecky naprázdno vyšly podruhé v ligovém ročníku. Ani devátý vzájemný duel tak neskončil remízou.

Hlasy trenérů:

Zdenko Frťala (Teplice): „Vstup do zápasu byl z naší strany dobrý, vypracovali jsme si gólové šance. Ve druhé půli tomu chyběl větší klid, ale také jsme nebyli hladoví, důrazní v soubojích. Dneska jsme za vítězstvím nešli jako v jiných zápasech. Stejný problém jsme měli i při prohře ve Zlíně. Vrátili jsme se zpátky na zem, musíme znovu přenastavit myšlení a dál makat.“

Radoslav Kováč (Pardubice): „Bojovné utkání, hodně soubojů a faulů. Nebyl to úplně hezký zápas. Oba týmy měly dvě velké šance v první půli, po změně stran nás Teplice trochu přitlačily. Nakonec jsme vyhráli, ale přiznám se, že v 80. minutě už bych byl spokojený i s bodem. Teplice jsou v pohodě, těžko se proti nim hraje. Tři body před reprezentační pauzou vždycky potěší, navíc s nulou vzadu.“

7. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 82. Krobot. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Machač - Pechanec (video). ŽK: Trubač - Matoušek, Tischler, Surzyn, Budinský. Diváci: 3481.
Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, Mareček, Jukl (35. Havelka), Bílek - Trubač - Fila (61. Vachoušek), Jásir (80. Křišťan). Trenér: Frťala.
Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler - Vacek (80. Šimek) - Matoušek (72. Sychra), Hlavatý, Míšek (66. Helešic), Patrák (66. Darmovzal) - Černý (72. Krobot). Trenér: Kováč.