Pardubice - Zlín 0:0Pardubice zahodily penaltu. Se Zlínem remizovaly

23. 10. 2021 17:54

Fotbalisté Pardubic ve 12. kole první ligy remizovali 0:0 se Zlínem. Východočeši, kteří hrajou domácí zápasy v pražském Ďolíčku, nezvítězili v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a jsou na 14. místě. Hostující "Ševci" po sérii pěti porážek získali alespoň bod a v neúplné tabulce jsou třináctí. Pardubický Cadu v 54. minutě neproměnil penaltu.

Cadu z Pardubic (vpravo) neproměnil penaltu proti Zlínu.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Utkání začali lépe hosté, které byli aktivnější a hlavně si vypracovali dvě velké gólové příležitosti. Jenže ve 25. minutě po Vraštilově centru z pravé strany nečekaně skončil míč na tyči a dorážející Fantiš trefil hlavou pouze břevno.

S přibývajícím časem ale převzali v Ďolíčku iniciativu Pardubičtí a především Černý se dostal do několika slibných akcí. Po půlhodině hlavičkoval po náběhu mimo, krátce před poločasem převzal dlouhý pas v pokutovém území, ale brankář Rakovan vyběhnutím jeho šanci zmařil.

Zleva Dominik Kostka z Pardubic a Vachtang Čanturišvili ze Zlína.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Ještě více se vyznamenal zlínský gólman v 54. minutě, kdy byla nařízena penalta za faul Matejova na pronikajícího Chytila. Zodpovědnost na sebe vzal Brazilec Cadu, ale jeho slabý přízemní pokus Rakovan bez problémů zneškodnil.

Východočeské ofenzivní trápení neproměněný pokutový kop jen podtrhnul. Byla to totiž do té chvíle vůbec první střela, kterou dokázal domácí tým poslat mezi tyče. Východočechům se nepodařilo uspět ani v 75. minutě, kdy se protáhl šestnáctkou Cadu a odražený míč Beran už namířil správně, ale obránci ho znovu srazili na roh.

Hosté se dostávali před branku soupeře už jen výjimečně, ale Poznar mohl naložit se svojí možností v 83. minutě lépe. Jeho spoluhráč Dramé sice dokázal v nastavení míč do sítě dostat, ale sudí gól kvůli ofsajdu neuznali. Pardubické mužstvo ani ve třetím prvoligovém souboji se Zlínem neprohrálo a neinkasovalo.

FK Pardubice - Fastav Zlín 0:0
Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Ratajová - Orel (video). ŽK: Kostka, Čelůstka - Poznar. Diváci: 582.
Pardubice: Boháč - Kostka, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek, Tischler (38. Červ) - Chytil, Šimek (67. Beran), Cadu (86. I Sang-hjok) - Černý (67. Huf). Trenér: Novotný.
Zlín: Rakovan - Vraštil, Hlinka (88. Janetzký), Procházka, Matejov - Conde - Fillo (88. Tkáč), Hrubý (63. Dramé), Fantiš (78. Reiter), Čanturišvili (79. Cedidla) - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Souhrn z kalendáře:
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice TV Tipsport Pardubice - Č. Budějovice Vsadit
20220730T16 : 00:00+0000
Pardubice vs. Č. Budějovice
Č. Budějovice
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Hr. Králové FC Hradec Králové - SK Slavia Praha Slavia TV Tipsport Hr. Králové - Slavia Vsadit
Hr. Králové vs. Slavia
Hr. Králové
Slavia
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Teplice FK Teplice - FC Viktoria Plzeň Plzeň TV Tipsport Teplice - Plzeň Vsadit
Teplice vs. Plzeň
Teplice
Plzeň
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Brno FC Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko Slovácko TV Tipsport Brno - Slovácko Vsadit
Brno vs. Slovácko
Brno
Slovácko
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Jablonec FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 Bohemians TV Tipsport Jablonec - Bohemians Vsadit
Jablonec vs. Bohemians
Jablonec
Bohemians
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Baník Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc Olomouc TV Tipsport Baník - Olomouc Vsadit
Baník vs. Olomouc
Baník
Olomouc
30.7. 16 : 00 základní část - 1. kolo Zlín Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Zlín - Ml. Boleslav Vsadit