Plzeň - Olomouc 1:1Plzeň remizovala s Olomoucí a zůstala na druhém místě tabulky

63. Bucha 1 : 0
68. Chytil 1 : 1

Fotbalisté Plzně ve 22. kole první ligy jen remizovali s Olomoucí 1:1 a v jarní části sezony už potřetí zaváhali. Obhájci titulu zůstali na druhém místě neúplné tabulky o bod za Slavií, která má k dobru nedělní zápas v Českých Budějovicích. Za týden Pražané v Edenu hostí Viktorii. Západočechy dnes poslal do vedení v 63. minutě Pavel Bucha, po pěti minutách vyrovnal Mojmír Chytil. Domácí v závěru dvakrát trefili tyč.

22. kolo první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Sigmou Olomouc.

Olomouc remizovala i v šestém utkání jarní části nejvyšší soutěže a polepšila si na páté místo. Plzeň neprohrála se Sigmou v 18. ligovém duelu po sobě, čtvrtý z posledních šesti vzájemných zápasů ale skončil nerozhodně.

Do první větší šance se dostala v 10. minutě Plzeň. Vlkanova nacentroval do šestnáctky a Hejda hlavičkoval o kousek mimo. Na opačné straně po brejku Růsek zblízka nepřekonal domácího brankáře Staňka.

Zleva Jan Vodháněl z Olomouce, Roman Květ z Plzně.

Západočeši byli aktivnější, ale trápili se v koncovce. Vedle zakončovali Chorý, Sýkora nebo Vlkanova hlavou. Olomoucký gólman Stoppen při druhém ligovém startu v kariéře nečelil v úvodní půli jediné střele na branku.

Krátce po změně stran hostující Chytil křížnou střelou minul, Sýkora zase pohotovou ranou vypálil nad břevno olomoucké branky. V 63. minutě Plzeňští otevřeli skóre. Střídající Mosquera nacentroval na Chorého, který hlavou připravil míč Buchovi a ten střelou k tyči překonal Stoppena. Čtyřiadvacetiletý záložník si připsal třetí gól v ligové sezoně.

Vzápětí Stoppen ve velké šanci vychytal střídajícího Vydru. Sigma odpověděla už za pět minut po inkasovaném gólu. Sláma našel v šestnáctce volného Chytila, jenž střelou z voleje nedal Staňkovi šanci. Nejlepší týmový střelec zaznamenal devátou branku v tomto ročníku nejvyšší soutěže.

Fotbalisté olomouce se radují z gólu do sítě Plzně.

Čtvrt hodiny před koncem mohl Viktorii po přihrávce střídajícího Vydry vrátit náskok Chorý, ale přízemní ranou trefil tyč. Domácí nasadili do hry i dalšího útočníka Durosinmiho, přesto se do velkého tlaku dostali až v nastaveném čase. Bucha však napálil jen tyč a ve slibné příležitosti neuspěl ani Chorý.

22. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)
Branky: 63. Bucha - 68. Chytil. Rozhodčí: Starý - Kubr, Slavíček - Machálek (video). ŽK: Staněk - Chytil, Breite, Vaněček, Stoppen. Diváci: 8341.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Jemelka, Havel (84. Durosinmi) - Bucha, Květ - Kopic (78. Jirka), Sýkora (60. Vydra), Vlkanova (46. Mosquera) - Chorý. Trenér: Bílek.
Olomouc: Stoppen - Zifčák (65. Zorvan), Pokorný, Poulolo (55. Greššák), Sláma - Breite, Ventúra (55. Pospíšil) - Vodháněl (56. Zmrzlý), Růsek, Navrátil - Chytil (90.+2 Vaněček). Trenér: Jílek.