Hlavní obsah

Plzeň řeší návrat reprezentanta. Očekávaná posila ze Slovácka nakonec nepřijde

1. 7. 2022 17:35

Fotbalová Plzeň řeší návrat univerzála Jana Sýkory, který v uplynulé sezoně v týmu ligového mistra hostoval z Lechu Poznaň. Podle asistenta trenéra Marka Bakoše by mělo být jasno v nejbližších dnech, osmadvacetiletý český reprezentant už dnes přihlížel přípravnému utkání Viktorie s Táborskem. Naopak útočník Rigino Cicilia v nejbližší době Viktorii neposílí.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jan Sýkora z Viktorie Plzeň oslavuje gól. Archivní fotoFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Sýkora přišel do Plzně vloni v srpnu na roční hostování a stal se jednou z opor na cestě k nečekanému ligovému titulu. V 29 zápasech uplynulé sezony nejvyšší soutěže si připsal čtyři góly a šest asistencí. Jeho hlavním postem byla pozice středního ofenzivního záložníka, může ale hrát i na levém beku.

Sýkora se po vypršení hostování vrátil do Poznaně, podle médií ale v týmu polského šampiona nejspíš skončí. "Honza je alternativa, je to ve stadiu řešení. V nejbližších dnech uvidíme, jestli se s námi zapojí zpátky, nebo ne," řekl novinářům Bakoš po vítězství 3:0 nad Táborskem.

Naopak Cicilia s největší pravděpodobností Plzeň neposílí. Sedmadvacetiletý útočník z Curacaa, který má zároveň nizozemské občanství, mohl podle médií do Viktorie zamířit po vypršení smlouvy ve Slovácku, Západočeši se ale rozhodli jej nyní neangažovat. "Cicilia v nejbližší době nebude ve Viktorii Plzeň působit," uvedl Bakoš.

Foto: www.fcslovacko.cz

Útočník Rigino Cicilia.Foto: www.fcslovacko.cz

Úřadující český šampion, který se chystá na 2. předkolo Ligy mistrů, získal během letní přestávky už sedm posil. Plzeň angažovala záložníka či beka Cadua, středopolaře Kristiho Qoseho, křídelníka navrátilce Václava Pilaře, útočníka Jana Klimenta, obránce Filipa Čiháka s Mohamedem Tijanim a brankáře Martina Jedličku.

Západočeši o víkendu odcestují na soustředění do Rakouska, kde sehrají tři přípravná utkání. "Počítáme plus minus s 23 hráči, může být o jednoho více či méně. Myslím, že takový počet je ideální i pro případ zranění, aby ten tréninkový proces mohl fungovat a přípravné zápasy měly svou kvalitu," dodal Bakoš.

Reklama

Sdílejte článek
  Brno - Ml. Boleslav dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno vs. Ml. Boleslav
Brno
Ml. Boleslav
  Baník - Zlín dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Baník vs. Zlín
Baník vs. Zlín
Baník
Zlín
  Teplice - Bohemians dnes 16 : 00
20220813T16 : 00:00+0200
Teplice vs. Bohemians
Teplice vs. Bohemians
Teplice
Bohemians
  Hr. Králové - Plzeň dnes 19 : 00
20220813T19 : 00:00+0200
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové vs. Plzeň
Hr. Králové
Plzeň
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články