Plzeň - Zlín 3:0Plzeň si bez větších problémů poradila se Zlínem

Plzeňští fotbalisté ve 22. kole první ligy doma porazili Zlín 3:0, v nejvyšší soutěži neprohráli poosmé za sebou, z toho pošesté zvítězili, a upevnili si tak třetí místo. Dvě branky dal po změně stran Pavel Šulc, jenž s 11 góly poskočil do čela tabulky střelců. Ve 20. minutě otevřel skóre Jhon Mosquera.

Jhon Mosquera se raduje z branky v zápase se Zlínem

Viktoria si na čtvrté Slovácko v neúplné tabulce vytvořila už desetibodový náskok, ale tým z Uherského Hradiště má k dobru nedělní zápas s vedoucím obhájcem titulu Spartou. Zlínští nebodovali po dvou kolech a zůstali na 14. příčce.

Plzeňští v nejvyšší soutěži zdolali „Ševce“ posedmé za sebou. Zlínští venku prohráli počtvrté v řadě a mimo svůj stadion získali pouze pět z celkových 18 bodů v ligové sezoně.

Domácí v úvodu až na nepřesnou Červovu střelu výrazně neohrozili branku Zlína. Hned z první příležitosti ale ve 20. minutě otevřel skóre Mosquera výstavní střelou z přímého kopu. Kolumbijský křídelník se v ligovém ročníku trefil potřetí.

Plzeňské vedení mohl rychle navýšit Šulc, ale po samostatném úniku z úhlu trefil jen nohy Dostála. Zlínský gólman dál držel moravské mužstvo, když zneškodnil střely Mosquery či Chorého. Na druhé straně brankář Jedlička při prvním těžším zákroku vychytal Slončíka. Pojistku Viktorie nepřidal ani Chorý a v další vyložené šanci opět pouze napálil pozorného Dostála.

Západočeši se dočkali dalšího gólu hned v 48. minutě. Akci Chorého a Mosquery zblízka trochu šťastně zakončil Šulc a poprvé v ligové sezoně se trefil doma. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník přidal svou jedenáctou branku v sezoně v 87. minutě pohotovou ranou po rohovém kopu a Chorého přihrávce.

Plzeňští doma vyhráli teprve druhý z posledních pěti ligových duelů, ale Zlín před svými fanoušky porazili posedmé za sebou.

22. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň – FC Zlín 3:0 (1:0)
Branky: 48. a 87. Šulc, 20. Mosquera. Rozhodčí: Berka – Vlček, Novák – Starý (video). ŽK: Kalvach, Cadu, Koubek (trenér) – Bužek, Červenka (trenér). Diváci: 9134
Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda, Jemelka – Kopic, Kalvach, Červ (63. Traoré), Cadu – Šulc (89. Sýkora), Mosquera (63. Vydra) – Chorý (89. Kliment). Trenér: Koubek
Zlín: Dostál – Cedidla, Kolář, Černín, Čelůstka (70. Pidro) – Bužek, Janetzký (59. Nombil) – Vukadinovič (59. Načkebija), Slončík, Bartošák (70. Schánělec) – Ikugar (78. Fantiš). Trenér: Červenka