Hlavní obsah

Plzeň ukončila černou sérii, navíc se Slavii vzdálila. Jsme první, ale mluvit teď o titulu je hodně předčasné, řekl Bílek

19. 9. 2022 11:28

Na výhru nad Slavií čekali od února 2019. Dlouhých devět zápasů. V neděli v Doosan Aréně fotbalisté Plzně nepříznivou sérii rázně utnuli. Sešívaným, kteří hráli od druhé minuty bez vyloučeného stopera Santose, připravili nejvyšší porážku v české lize od března 2015 (0:3 v Brně).

Radost v Plzni. Fotbalisté Viktorie slaví, šlágr se Slavií ovládli.Video: Sport.cz

 
Článek

„Nejde ani tak o ukončení série, ale že jsme dokázali porazit silného protivníka. Před reprezentační přestávkou je to hodně dobrá zpráva," pochvaloval si trenér Michal Bílek. Že se může blížit konec neúspěšné šňůry zápasů se Slavií naznačilo jaro. Viktoria dokázala oba zápasy s Pražany zremizovat 1:1 a sebrat jim po čase titul. V neděli jim i díky přesilovce nasázela tři góly.

„Současnou Plzeň vnímám kvalitnější než v uplynulých sezonách. V létě přivedla spoustu kvality, navíc postoupila do Ligy mistrů. Tým je momentálně na vrcholu," uznal kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Katastrofální první půle. Nechápu dvojí trest, přiznává Jindřich TrpišovskýVideo: Sport.cz

„Na kluky apelujeme, že na nich musí být vidět sebedůvěra. V Lize mistrů jsme odehráli nesmírně těžké zápasy. Přestože jsme oba prohráli, některé pasáže v nich byly z naší strany dobré. Očekávám, že i když nám ani další utkání v Lize mistrů výsledkově nevyjdou, posunou nás dál," podotkl Bílek.

Tomáš Chorý si na penaltu věřil. Věděli jsme, že Santos může provést něco hezkéhoVideo: Sport.cz

Jeho mužstvo díky výhře sesadilo Slavii z první příčky, má na ní tříbodový náskok. Plus k dobru odložený duel s Brnem. Přemýšlí už nyní o obhajobě? „Mluvit v této fázi o titulu je předčasné. Ligu jsme výborně rozehráli, jasně jsme porazili Slavii, konkurenta v boji o přední příčky. Ukázali jsme, že jsme nadále schopní konkurovat nejlepším týmům v Česku. Jsme na prvním místě, kde nám moc líbí. Chceme tam zůstat. Nebudeme ale nic vyhlašovat, stejně jako v uplynulé sezoně," pověděl plzeňský trenér.

Reklama