Plzeň - Bayern 2:4Plzeň v Lize mistrů znovu padla. Tentokrát ale se ctí

25. Goretzka 0 : 3
35. Goretzka 0 : 4
62. Vlkanova 1 : 4
75. Kliment 2 : 4

Po pětibrankových přídělech od Barcelony a v Mnichově vypadalo, že fotbalová Plzeň dostane naloženo i ve včerejším duelu Ligy mistrů. V Doosan Areně prohrávala s Bayernem po prvním poločase 0:4. Po přestávce se ale výrazně zlepšila, díky gólům Vlkanovy a Klimenta porážku zmírnila (2:4). Po čtyřech zápasech ve skupině zůstává Viktoria bez bodu, naopak německý mistr si s předstihem zajistil postup do jarního osmifinále. Zároveň jako první tým v Champions League vyhrál 11 utkání skupinové fáze v řadě.

Když to bylo 0:4 a měl jsem jít na hřiště, nechtělo se mi, ale nakonec to dopadlo jinak, těší Jana KlimentaVideo: Sport.cz

Plzeň, do jejíž brány se po třízápasové pauze vrátila jednička Staněk, měla před utkáním jen dvě přání: co nejdéle udržet vzadu nulu a snažit se odehrát příznivější partii než před týdnem v Mnichově. Jenže už po pár vteřinách vyslal Sané ránou těsně vedle varování a na konci desáté minuty Bayern vedl po gólu Maného, kdy jednoduchou narážečkou vyřadili s Goretzkou ze hry celou obranu Viktorie.

Vzápětí přišla druhá pohroma, když Coman unikl po levé straně a předložil na malé vápno Müllerovi. Navrátilec do sestavy Bayernu s přehledem zavěsil. V 25. minutě svítilo na tabuli skóre 0:3. Po další rychlé akci se trefil Goretzka. Německý reprezentační záložník se krátce poté prosadil ještě jednou. To už bylo na některé fanoušky Viktorie na hlavní tribuně příliš, ke stánku na pivo mířili s netradičním předstihem.

Jindřich Staněk v utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

„Bránění ze strany Viktorky bylo hodně špatné, v ofenzívní fázi měla obrovský problém v komunikaci. Tohle charakterizovalo celý první poločas," uvedl ve studiu Nova Sport 1 bývalý reprezentační útočník Jan Koller.

Fanoušci Plzně se těší na dalšího giganta. Věří, že Viktorka tentokrát Bayern pozlobí vícVideo: Sport.cz

Druhá půle ale měla úplně jiný průběh. Bayern, který kvůli zdravotním důvodům postrádal pětici Neuer, De Ligt, Gnabry, Davies a Musiala, ubral plyn. Viktoria, i díky střídajícímu Klimentovi, zažehla motory a hned dvakrát udeřila. Nejprve propálil Ulreicha Vlkanova, poté se z otočky prosadil Kliment. Plzeň i tak počtvrté ve skupině padla, poprvé však se ctí.

Utkání 4. kola skupiny C fotbalové Ligy mistrů:
Viktoria Plzeň - Bayern Mnichov 2:4 (0:4)
Branky: 62. Vlkanova, 75. Kliment - 25. a 35. Goretzka, 10. Mané, 14. Müller. Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler (všichni Pol.) - Van Boekel (video, Niz.). ŽK: Mosquera - Mázráví, Sabitzer. Diváci: 11.326 (vyprodáno).
Plzeň: Staněk - Havel (46. Holík), Hejda, Tijani, Jemelka (46. Pernica) - Kalvach, Bucha - Kopic (25. Jirka), Vlkanova (81. Pilař), Mosquera - Chorý (46. Kliment). Trenér: Bílek.
Bayern: Ulreich - Mázráví, Pavard, Upamecano (70. Wanner), Stanišič - Kimmich, Goretzka (56. Gravenberch) - Coman (46. Choupo-Moting), Müller (28. Tel), Sané (70. Sabitzer) - Mané. Trenér: Nagelsmann.