Řež s Ukrajinci: strkanice, ostré fauly, vyloučení! Jsme rádi, že kluci přežili bez zranění, oddechl si plzeňský asistent

Před výkopem se hrály státní hymny, ukrajinský soupeř poděkoval České republice za podporu ve válce s Ruskem. Jenže příjemná a přátelská atmosféra vydržela v nedělním duelu fotbalové Plzně s Kryvbasem sotva pár minut. Přípravný duel s lídrem ukrajinské ligy (Viktoria zvítězila 3:0) se změnil v řež, k vidění byly ostré zákroky, dvě velké strkanice. Padlo nebývalé množství žlutých karet, Viktoria navíc dohrávala bez vyloučeného obránce Cadua.

Tomáš Chorý z Plzně na archivním snímku

Benidorm (od zpravodaje Sport.cz) – „Jsme rádi, že kluci přežili bez zranění. Museli jsme je uklidňovat, protože skluzy Ukrajinců po odehrání míče byly nepříjemné. Vysvětlovali jsme si párkrát s jejich trenérem, že tohle dojíždění je nebezpečné. Faulovali jsme potom i my, ale kluci dohrávali souboje tělem,“ řekl po utkání asistent Jan Trousil.

„Bylo to nepříjemnější utkání, ale je to sport, emoce do toho patří,“ dodal stoper Robin Hranáč. Západočeši rozhodli zápas v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil uzdravený útočník Tomáš Chorý.

Skluzy ukrajinských hráčů na kotníky po odehrání míče byly za hranou, v hráčích Plzně na toto konto bouchly saze a začala řež. Jen díky štěstí se nikomu nic vážného nestalo.

Ostré souboje se kupily s blížící se přestávkou, v jednu chvíli u ukrajinské lavičky proběhla strkanice. Ve druhém poločase, v jehož úvodu dal Hranáč třetí branku Plzně, duel v nervózním duchu pokračoval. Dvacet minut před koncem se strhla další mela, do níž se zapojila většina aktérů.

„Zápas byl hodně vyhecovaný, ale nikdo by si nedovolil určitě nějaké pěstní souboje,“ uvedl Hranáč. „Kluci si to vyříkali sami, nakonec se všechno uklidnilo. K přípravám v cizině toto patří,“ podotkl Trousil. Viktoriáni nakonec dohrávali v deseti, dvacet minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen Cadu.

„V první chvíli jsem si ani neuvědomil, že hrajeme v deseti. V této sezoně jsme to ještě nezažili, takže určitě dobrá zkušenost,“ uvedl Hranáč. Západočeši zakončí soustředění ve čtvrtek zápasem s dánským Aarhusem.

Přípravné fotbalové utkání ve Španělsku:
Viktoria Plzeň – Kryvyj Rih 3:0 (2:0)
Branky: 12. a 24. Chorý, 48. Hranáč. ČK: 72. Cadu (Plzeň)
Sestava Plzně – I. poločas: Tvrdoň – Dweh, Hejda, Paluska – Kopic, Červ, Valenta, Cadu – Šulc – Chorý, Vydra. II. poločas: Tvrdoň – Řezník, Hranáč, Jemelka – Havel (64. Cadu), Kalvach, Valenta, Traoré, Souaré – Mosquera, Kliment. Trenér: Koubek