Hlavní obsah

Po Usorovi bude hostovat v Linci i další slávista Talovjerov

1. 2. 2023 10:32

Ukrajinský záložník Maksym Talovjerov bude ve zbytku sezony hostovat ze Slavie v rakouském prvoligovém týmu LASK. Pražský i linecký klub informovaly o transferu na svých webech. Z Edenu už v lednu odešel do Lince také nigerijský útočník Moses Usor.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Maksym Talovjerov v dresu Slavie.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Dvaadvacetiletý Talovjerov přišel do Slavie z Českých Budějovic vloni v zimě, ale do základní sestavy se natrvalo neprobojoval, byť právě proti LASK odehrál i oba zápasy osmifinále Evropské konferenční ligy. Podzimní části aktuální sezony už strávil odchovanec Šachtaru Doněck na hostování v Liberci.

"Vzhledem k tomu, že by Maksym nedostával takovou porci minut na hřišti, kterou ve svém věku potřebuje, je hostování před letním mistrovstvím Evropy do 21 let logickým řešením. Ve hře byly možnosti české i zahraniční, po domluvě s hráčem, který preferoval Linec, ale míří do Rakouska," uvedl na slávistickém webu sportovní ředitel Jiří Bílek.

V české lize působí Talovjerov od léta 2019. Do Rakouska odchází s bilancí 71 ligových zápasů, v nichž vstřelil dva góly. Součástí půlroční smlouvy není opce na případný trvalý přestup.

Reklama