Hlavní obsah

Pomohl Slavii k výhře nad Baníkem sudí? Vítězné brance předcházel jasný faul, zlobil se Hapal

6. 11. 2022 21:04

Tahle situace bude ležet příznivcům Baníku v žaludku ještě pořádně dlouho. Po souboji Gigi Ndefeho s Peterem Olayinkou v 73. minutě zůstal ostravský bek v bolestech ležet na zemi, píšťalka arbitra Tomáše Batíka ale zůstala němá a z následné akce vstřelil gól na 2:1 pro Slavii střídající Matěj Jurásek. „Podle toho, co jsem viděl z lavičky a jak byl zápas vedený, se jednoznačně jednalo o nedovolený zákrok,“ soptil po utkání trenér hostů Pavel Hapal.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Michal Frydrych z Baníku Ostrava během utkání se Slavií.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Slavia sice po většinu utkání kontrolovala hru, velmi dobře organizovaný Baník ji ale do vyložených brankových příležitostí pouštěl jen zřídka. A právě zmíněná trefa Juráska, jíž předcházel kontroverzní souboj Ndefeho a Olayinky, zasadila slezskému celku dýku do týla. Stejný hráč se navíc o pár minut později trefil ještě jednou a překrásným obstřelem zpoza vápna uzavřel skóre utkání na 3:1 pro sešívané.

„Kdybychom drželi remízový stav o něco déle, třeba by se zápas zlomil na naši stranu. Inkasovaná branka na 1:2 mě proto opravdu mrzí. Znovu ale opakuji, že jí podle mě jednoznačně předcházel faul," smutnil Hapal.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Gigli Ndefe z Baníku Ostrava a Peter Olayinka ze Slavie.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Se svým nadřízeným souhlasil i stoper Michal Frydrych. „Z mého pohledu Ndefe předskočil Olayinku a ten mu přišlápl nohu. Snažili jsme se na to rozhodčího upozornit, ale ani se nešel podívat na video. Podle zpráv, co mi po utkání přišly na telefon, to faul jednoznačně byl, teď už s tím ale nic neuděláme," popisoval klíčovou situaci obránce Baníku, pro něhož se jednalo o duel se speciálním nábojem, neboť pět let oblékal červenobílé barvy.

I přes konečnou prohru si ale ostravští fotbalisté ze zápasu neodnášejí jen zášť z důvodu kontroverzního výroku rozhodčího před rozhodujícím gólem. „Slavia je doma velmi silná a byla rozhodně lepší na míči, my jsme ji ale ani tak nepouštěli do stoprocentních šancí. Navíc se nám začínají dařit standardky, což je dobře, protože na nich hodně pracujeme," připomněl závěrem Hapal vyrovnávací branku z 58. minuty, kterou vstřelil Jiří Fleišman hlavou po rohovém kopu.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •