Bohemians - Jablonec 2:0První jarní výhra. Klokani zdolali Jablonec

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v utkání 26. ligového kola v duelu tabulkových sousedů Jablonec 2:0 a posunuli se na 10. příčku před svého soupeře. Vršovický tým se v nejvyšší soutěži radoval z výhry poprvé na jaře a po sérii 10 zápasů. O vítěznou branku se postaral Michal Beran, druhý gól ještě do přestávky přidal den před 29. narozeninami kapitán týmu Lukáš Hůlka.

Hráči Bohemians se radují z branky

Bohemians se v duelu dvou remízových „králů“ soutěže vydařil první poločas. Ve 13. minutě pronikl Prekop do šestnáctky a naservíroval míč před odkrytou branku Hálovi, jenže toho stačili obránci v rozhodujícím momentu zblokovat. Po rohu hlavičkoval Křapka, ale jen slabě. Pak však Hůlka před velkým čtvercem přiťukl Beranovi, který napřáhl a trefil se přesně k tyči. Beran zaznamenal druhý gól v nejvyšší soutěži a první od května 2020. Diváci v Ďolíčku se mohli radovat poprvé po 420 minutách bez vstřelené branky, naposledy se na domácím hřišti trefil Prekop v listopadovém utkání 15. kola proti Karviné (1:0).

Nedlouho poté měl jablonecký Hollý šanci zblízka vyrovnat, ale brankář Valeš mu včas zmenšil střelecký úhel. Domácí byli aktivnější, Prekop v nadějné pozici přestřelil branku.

Fanoušci Bohemians

Bohemians přesto své vedení zvýšili, pět minut před přestávkou rozehrál Kovařík rohový kop přesně a Hůlka hlavou skóroval. Po asistenci tak kapitán i gólem nadělil sám sobě dárek k nedělním narozeninám. V sezoně nejvyšší soutěži se zapsal mezi střelce podruhé. „Klokani“ mají nadále s 24 vstřelenými góly nejhorší útok ligy.

Ve druhém dějství mohl náskok ještě zvýšit Hála, slabou ránu však nasměroval jen do brankáře. Střídající Shejbal pak běžel sám na gólmana a domácí se po Houskově zákroku domáhali vyloučení pro jabloneckého hráče, rozhodčí Černý však kontakt jako faul neposoudil. Místo gólů přibývaly na straně vršovického celku hlavně žluté karty. Domácím se zranili stoper Petrák i gólman Valeš, do branky se tak poprvé v ligovém ročníku postavil Soukup. V závěru se vytáhl proti šanci Martince.

Pražané si po dlouhé době vylepšili bilanci v Ďolíčku, doma v lize zvítězili podruhé z posledních 8 duelů a získali tam 17 z celkových 31 bodů v sezoně.

26. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 2:0 (2:0)
Branky: 22. Beran, 40. Hůlka. Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler – Zelinka (video). ŽK: Petrák, Hála, Beran, Hůlka, Shejbal, Vondra, Kadlec, Hybš, Veselý (trenér) – D. Souček, F. Souček, Houska. Diváci: 5895.
Bohemians: Valeš (78. Soukup) – Křapka, Petrák (71. Köstl), Vondra (90.+7 Puškáč) – Kadlec, Beran, Hůlka, Kovařík (78. Hybš) – Hála (71. Shejbal) – Prekop, Ristovski. Trenér: Veselý.
Jablonec: Hanuš – F. Souček (90. Hübschman), Tekijaški, D. Souček – Kanakimana (90. Gaši), Kratochvíl, Martinec, Čanturišvili – Drchal (85. Velich), Hollý (79. Alégué), Chramosta (46. Houska). Trenér: Látal.