Hlavní obsah

Rarita, šéf Slavie se zastal Sparty! Některé výkony rozhodčích vůči ní jsou zarážející

24. 9. 2022 10:14

Reprezentační přestávka žádný klid nepřinesla, na ligové frontě je pěkně živo. V Edenu tedy určitě. Ve fotbalové Slavii stále rezonuje vysoká porážka v Plzni a dění kolem podzimního šlágru. Šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík se v tradičních Hovorech z Edenu zmínil také o schůzce s vedením Sparty. Rivalové podle něj shodně vyjádřili podporu současné komisi rozhodčích. Tvrdík se dokonce zastal Sparty, že ji sudí v poslední době nápadně řežou.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Rozhodčí Ondřej Berka a Jakub Jankto ze Sparty Praha během utkání se Zlínem, v němž sudí upřeli Spartě penaltu.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Ligová nadvláda Viktorie nedá červenobílým spát. Jaroslav Tvrdík se pozastavuje nad jednáním a vlivem plzeňského bosse Adolfa Šádka. A dokonce se zastává rivala z Letné!

„Sparta měla mít, nevím, o čtyři, šest bodů víc a některé výkony rozhodčích vůči ní jsou zarážející. Když porovnám zákroky písknuté vůči třeba Olomouci, pak vůči Plzni, je to jiný standard. To je to, co vadí fanouškům," argumentuje šéf Slavie. Pražská S se podle něj shodla na společném postupu.

Problémy v obraně Slavie? Douděra nemůže hrát na Mosqueru. K Santosovi chybí Hovorka, míní bývalý reprezentant. Pasáž z PřímákuVideo: Sport.cz

„Sešel jsem se v týdnu s generálním ředitelem Sparty Františkem Čuprem, domluvili jsme se na dvou zásadních věcech. Za prvé, že Sparta a Slavia budou žádat co nejrychlejší zavedení ofsajdové lajny. Domluvili jsme se, že zaplatíme náklady na pořízení tohoto klíčového systému rovným dílem," avizuje Tvrdík.

Přímák s Ivanem HaškemVideo: Sport.cz

„Jde o reakci na události posledních kol, kdy je zřetelné, že řada ofsajdů vyvolává velké otázky a bez kalibrované čáry je nelze objektivně posuzovat," dodává.

Po zavedení technické novinky se v českém fotbale volá delší dobu. Doposud však vždy skončilo konstatováním, že zakoupení kalibrované čáry je příliš nákladné a nemá ji kdo zaplatit.

„Druhý závěr: vím, že řada fanoušků vložila důvěru do předsedy komise rozhodčích Radka Příhody a teď mají pocit, že jejich důvěru nenaplňuje. I za Spartu říkám, že stále stojíme za současnou komisí, předseda má naši plnou podporu a myslíme si, že to musí být právě tahle komise, která zjedná nápravu situací, které v posledních kolech mohly vyvolat pochybnosti," zdůrazňuje Tvrdík.

Sparta? Jako když alkoholik nebo gambler. Říká, že nepije a nehraje, ale...Video: Sport.cz

V klidu ovšem rozhodně není. „I rozhodčí by měli vědět, že tahle komise má důvěru klubů a jestli nebudou předvádět výkony, jaké se očekávají, tak musí skončit, v tomto nesmí komise uhnout ani o milimetr. Rozpočty nás a Sparty se blíží miliardě, investujeme do fotbalu stovky milionů, nesmí existovat pochybnosti o regulérnosti soutěže," poukazuje naléhavě a dodává, že Spartu sudí během podzimu několikrát poškodili.

Reklama