Hlavní obsah

Rychlý mat. Plzeň vzývá proti Slovácku bilanci z posledních zápasů

19. 2. 2023 6:18

První minuta, šestá, první. Fotbalová Plzeň zasadila Slovácku ve třech posledních zápasech bleskový úder, ze kterého se už nevzpamatovalo. Celkově vyhrál obhájec pět posledních duelů. Prodlouží v nedělním duelu v Uherském Hradišti tuto sérii?

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Plzeňský záložník Jan Kopic (vlevo) vstřelil Slovácku v posledním duelu gól v první minutě.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Článek

„Začátek zápasu je důležitý s každým soupeřem. Ty tři brzkém góly proti Slovácku jsou spíš náhoda, nicméně v bilanci chceme jednoznačně pokračovat," citoval klubový web plzeňského asistenta Pavla Horvátha.

Na podzim vstřelil Slovácku gól v úvodní minutě Jan Kopic, předtím na jaře se v šesté minutě trefil Jean-David Beauguel. V prosinci 2021 zase udeřil po několika vteřinách obránce Milan Havel.

„To bylo skvělé. Šlo vlastně o první roh, zápas pak byl hned klidnější. Samozřejmě by takový vstup do utkání byl ideální i teď," přeje si Havel. Viktoriáni ale nezahájili jaro v oslnivé formě. V úvodním kole překvapeně padli doma s Hradcem Králové (1:2). Následující dva duely sice zvládli za tři body, nicméně před týdnem s Českými Budějovicemi jim to herně skřípalo.

„S Hradcem nám utkání sice nevyšlo, ale v dalších dvou jsme to dokázali výsledkově napravit. Byť ten poslední s Budějovicemi nebyl optimální, my ho dokázali dotáhnout do vítězného konce. A to je důležité," řekl Havel.

„Potřebovali bychom vyhrát, abychom se udrželi v tabulce nahoře. Máme v hlavě ztrátu s Hradcem Králové, což nikdo z nás nečekal. Dák už ztrácet nechceme," doplnil Horváth.

Proti Plzni bude stát už poněkolikáté jedna z jejích ikon, záložník Milan Petržela. A nově její nedávný útočník Ondřej Mihálik. Připravovali se na ně Západočeši speciálně? „Pištu většina z kluků zná dobře, Milana vlastně taky, je to hrající legenda. Chystáme se na celé mužstvo Slovácka, která je dlouho pospolu a drží si dlouhodobě vysokou výkonnost," uvedl Horváth.

Zatímco Plzni budou chybět zranění Lukáš Kalvach a Jan Kliment, Slovácku trenér Martin Svědík, který kvůli vyloučení v minulém kole v Liberci nesmí tři zápasy na lavičku. Tým povedou asistenti Mucha, Baránek a Palinek společně se sportovním manažerem Šumulikoskim.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •