Hlavní obsah

SESTAVA KOLA: Nezničitelný rekordman prohnal sešívané, exslávista vynuloval Spartu

5. 9. 2022 18:37

Chystají se na historicky první účast svého klubu ve skupinové fázi některé ze soutěží evropských pohárů. Nejprve se však museli popasovat se silnou Slavií. Přehrávali ji, a i když se nakonec vítězství nedočkali, hned tři zástupci Slovácka figurují v ideální sestavě 7. kola fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz. Dva hráče dodala mistrovská Plzeň. Rozhodněte v přiložené anketě, kdo byl hráčem kola.

Foto: Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Sestava 7. kola fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz:Foto: Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Článek

Bitva dvou účastníků Konferenční ligy nezklamala. Rekordman v počtu startů v samostatné české lize Milan Petržela znovu ukázal, že je zkrátka nezničitelný, v dresu Slovácka se blýskli také Merchas Doski a Marek Havlík. Slavia díky penaltě získala aspoň bod, její hru řídil Petr Ševčík.

Plzeň se na pekelný start Ligy mistrů v Barceloně naladila výhrou v Liberci. K výhře jí stačila jediná střela mezi tyče Jana Sýkory, obrana pod taktovkou Lukáše Hejdy ani jednou nepovolila. Naopak Sparta se dál trápí, v utkání se Zlínem nenašla recept na exslávistického brankáře Mateje Rakovana.

Priske řekl, že o titulu nemůže být řeč... Co na to sparťanská legenda v Přímáku?Video: Sport.cz

Klokani dál řádí venku, v Brně trefil výhru stoper Antonín Křapka. Mladá Boleslav uspěla na jihu Čech díky dvěma gólům Tomáše Ladry. Antonín Růsek výrazně pomohl Olomouci k výhře nad Pardubicemi. Teplice zdolaly Jablonec, obrat završil vítěznou brankou Abdallah Gning.

Sestava 7. kola fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz:
Rakovan (Zlín, 1) - Křapka (Bohemians, 1), Hejda (Plzeň, 1), Doski (Slovácko, 1) - Petržela (Slovácko, 1), Havlík (Slovácko, 1), Ševčík (Slavia, 1), Sýkora (Plzeň, 2) - Ladra (Mladá Boleslav, 1), Růsek (Olomouc, 1), Gning (Teplice, 1).
Kdo byl podle vás nejlepším hráčem 7. kola?
Matej Rakovan (Zlín)
10,3 %
Antonín Křapka (Bohemians)
7,6 %
Lukáš Hejda (Plzeň)
9,3 %
Merchas Doski (Slovácko)
2,4 %
Milan Petržela (Slovácko)
36,8 %
Marek Havlík (Slovácko)
1,5 %
Petr Ševčík (Slavia)
23,2 %
Jan Sýkora (Plzeň)
2,5 %
Tomáš Ladra (Mladá Boleslav)
1,5 %
Antonín Růsek (Olomouc)
2,1 %
Abdallah Gning (Teplice)
2,8 %
Celkem hlasovalo 1559 čtenářů.

Reklama

Související témata: