Hlavní obsah

SESTAVA PODZIMU: Šampioni vládnou dál, nejčastěji bodoval nejdražší z nich

17. 12. 2019 13:43

Obhájci titulu jsou ještě suverénnější než loni. Prodloužené první části sezony vládli sešívaní, proto mají již teď mistrovský titul na dosah. Slávisté mají v ideální sestavě podzimu fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz hned pět zástupců. Dva hráče dodala druhá Plzeň, po jednom zástupci pak mají čtyři další kluby.

Foto: Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Sestava podzimu fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz:Foto: Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Článek

Fantastických 54 bodů s náskokem 16 bodů na druhého, jen 4 inkasované góly. Šampioni z Edenu trhali rekordy a hráli si svou vlastní soutěž.

Nejčastěji, šestkrát, se v sestavě kola objevil záložník Souček, který vyrostl pro velký přestup a stal se nejdražším zbožím v sešívaném dresu. Jen o jednu nominaci méně si vysloužil zkušený špílmachr Hušbauer.

Brankář Kolář vychytal parádních 15 zápasů s čistým kontem, se sérií 788 minut bez inkasovaného gólu se vyšvihl na druhé místo historické tabulky české ligy. A přidal další v délce 651 minut... Měl samozřejmě výhodu, že před ním skvěle fungovala obrana, jež se mohla spolehnout na ofenzivního beka Coufala a stopera Kúdelu.

Foto: Leon Kuegeler, Reuters

Gólová radost fotbalistů pražské Slavie na Vestfálském stadionu.Foto: Leon Kuegeler, Reuters

S velkým odstupem je druhá Plzeň. Tradiční oporou Viktorie je reprezentant Kopic, jako zdařilá posila se pak prezentoval Kalvach.

Další kluby mají po jednom zástupci. Třetí Jablonec těží ze služeb hostů z Edenu, mezi které patří aktivní Sýkora. Čtvrtá Sparta má nejproduktivnějšího hráče ligy, Kanga k deseti gólům přidal čtyři asistence. Pátá Mladá Boleslav se pak nadále spoléhá na kanonýra Komličenka, který patří mezi kvarteto desetigólových střelců.

Největším překvapením soutěže je nováček z Českých Budějovic. Jihočechy v ideální jedenáctce reprezentuje produktivní obránce Havel.

Sestava podzimu fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz:
Kolář (Slavia, 2) - Coufal (Slavia, 4), Kúdela (Slavia, 3), Havel (České Budějovice, 4), Sýkora (3, Jablonec) - Kanga (Sparta, 4), Souček (Slavia, 6), Hušbauer (Slavia, 5), Kalvach (Plzeň, 4) - Kopic (Plzeň, 4), Komličenko (Mladá Boleslav, 4).

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •