Slavia zaváhala ve Zlíně. Pardubice si připsaly další výhru venku

Fotbalisté Slavie v dohrávce 17. kola první ligy překvapivě pouze remizovali ve Zlíně 1:1. Pražané z druhého místa tabulky ztrácejí na vedoucího městského rivala a obhájce titulu Spartu čtyři body. Hosté šli do vedení v nastavení první půle zásluhou Mojmíra Chytila, ale v 67. minutě vyrovnal Kenneth Ikugar. Slavia dohrávala v oslabení po vyloučení Václava Jurečky v 82. minutě. Pardubice si v další dohrávce připsaly výhru 3:0 v Karviné.

Jan Bořil (vlevo) ze Slavie a zlínský Martin Cedidla.

Favorizovaní slávisté v nejvyšší soutěži zaváhali po sérii pěti výher. „Ševci“ na jaře poprvé bodovali a zůstali na předposlední patnácté příčce s náskokem jednoho bodu na šestnácté České Budějovice.

Zápas se měl původně odehrát začátkem prosince, ale kvůli silnému sněžení a nezpůsobilému terénu byl odložen.

Trenér Slavie Trpišovský změnil oproti defenzivně zápasu s Jabloncem (4:3) rozestavení a do čtyřčlenné obrany poprvé od základu postavil zimní posilu Zimu.

Domácí mohli i vyhrát, Schánělec zahodil vyloženou šanci a branku Vukadinoviče v závěru zrušil kvůli ofsajdu zásah videorozhodčího. Slavia tak se Zlínem ztratila první ligové body po sérii devíti vítězství.

Fotbalisté Pardubic v dohrávce 18. kola první ligy zvítězili v Karviné 3:0. Skóre otevřel ve 23. minutě Kryštof Daněk, na něhož navázal v 75. minutě Marek Icha a další střídající hráč Ladislav Krobot o minutu později přidal pojistku. Domácí dohrávali závěr bez vyloučeného Davida Mosese.

Východočeši vyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou, navázali na triumf 2:1 z úvodního jarního utkání na Slovácku a posunuli se na jedenácté místo. Slezský nováček nenapravil sobotní domácí porážku 0:3 se Spartou a je čtrnáctý. Zápas se v původním prosincovém termínu neodehrál kvůli podmáčenému hřišti. Pardubičtí v lize porazili dnešního soupeře potřetí po sobě, Karviná doma nebodovala počtvrté v řadě.

Svěřenci kouče Kováče si výrazně vylepšili ofenzivní statistiky. Před dnešním zápasem nastříleli společně s Bohemians 1905 nejméně gólů v soutěži (17). Proti Karviné dali poprvé v ligovém ročníku více než dvě branky.