Karviná - Pardubice 0:3Pardubice uspěly na jaře i podruhé

Fotbalisté Pardubic v dohrávce 18. kola první ligy zvítězili v Karviné 3:0. Skóre otevřel ve 23. minutě Kryštof Daněk, na něhož navázal v 75. minutě Marek Icha a další střídající hráč Ladislav Krobot o minutu později přidal pojistku. Domácí dohrávali závěr bez vyloučeného Davida Mosese.

Pardubická radost z gólu proti Karviné.

Východočeši vyhráli v nejvyšší soutěži potřetí za sebou, navázali na triumf 2:1 z úvodního jarního utkání na Slovácku a posunuli se na jedenácté místo. Slezský nováček nenapravil sobotní domácí porážku 0:3 se Spartou a je čtrnáctý. Zápas se v původním prosincovém termínu neodehrál kvůli podmáčenému hřišti. Pardubičtí v lize porazili dnešního soupeře potřetí po sobě, Karviná doma nebodovala počtvrté v řadě.

Pardubice byly v první půli nebezpečnějším týmem. Po několika náznacích Zlatohlávek našel v 24. minutě uvnitř pokutového území Daňka a ten poslal míč umístěnou střelou přesně ke vzdálenější tyči. Záložník reprezentace do 21 let, který na východě Čech hostuje ze Sparty, dal pátý ligový gól v ročníku a v čele týmové tabulky střelců dorovnal právě autora asistence Zlatohlávka.

Zvýšit mohl po půlhodině Hlavatý, jehož střela z otočky skončila v boční síti. Slezané se osmělili až v závěru poločasu. V 36. minutě domácí kapitán Budínský zpoza vápna jen těsně minul. Bránu netrefil ani vzápětí ze slibné pozice Regáli. Slovenský ofenzivní záložník se prodral do zakončení i krátce před pauzou, jeho táhlá střela ale opět o pár centimetrů proletěla nad břevnem.

Domácí trenér Jarábek při svém 50. zápase v české nejvyšší soutěži udělal o poločasové přestávce dvě změny, a právě tvrdou střelu nově příchozího Ezeha musel brankář Kinský reflexivně vyrazit na roh. Nigerijský středopolař měl ještě větší šanci v 57. minutě, kdy mu po Fleišmanově zpětné přihrávce stačilo trefit odkrytou polovinu brány, to se mu ale nepovedlo a Kinský si připsal další zákrok.

Karviná postupně otevřela hru, výsledkem ale byly pouze pardubické šance. V 64. minutě sám před Holcem trestuhodně přestřelil Patrák a vzápětí nedokázal zvýšit ani Zlatohlávek, jehož nájezd vyřešil slovenský brankář skvělým zákrokem.

Pojistku přidal až čtvrthodinu před koncem Icha výstavním volejem po rohovém kopu. Host ze Slavie vstřelil druhý ligový gól v kariéře a skóroval poprvé od srpna 2022. Východočeši dali Karviné alespoň dvě branky i v sedmém vzájemném duelu v nejvyšší soutěži.

Hned z další akce navíc Krobot zakončil samostatný únik elegantním lobem a třetí trefou v ligovém ročníku utkání definitivně rozhodl. Karviná se na zdramatizování nezmohla i kvůli Mosesově ostrému skluzu na Patráka, po němž nigerijský záložník v 83. minutě dostal první červenou kartu pro svůj tým v sezoně.

Svěřenci kouče Kováče si výrazně vylepšili ofenzivní statistiky. Před dnešním zápasem nastříleli společně s Bohemians 1905 nejméně gólů v soutěži (17). Proti Karviné dali poprvé v ligovém ročníku více než dvě branky.

18. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - FK Pardubice 0:3 (0:1)
Branky: 23. Daněk, 75. Icha, 76. Krobot. Rozhodčí: Berka - Vlček, Ratajová - Szikszay (video). ŽK: Bederka, Ezeh, Boháč - Krobot, Surzyn. ČK: 83. Moses (Karviná). Diváci: 1520.
Karviná: Holec - Traoré, Svozil, Bederka, Fleišman - Moses, Boháč - Memič (46. Iván), Budínský (46. Ezeh), Regáli (68. Ayaosi) - Doležal (62. Akinyemi). Trenér: Jarábek.
Pardubice: Kinský - Surzyn, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (62. Icha), Vacek (62. Solil), Hlavatý (80. Černý) - Daněk - Zlatohlávek (70. Krobot), Brdička (46. Patrák). Trenér: Kováč.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200