Sparta slaví další výhru s čistým kontem. Utrápená Plzeň se dočkala, jásá i Jablonec

dos, panSport.cz

Nedělní program 14. kola fotbalové Fortuna ligy měl na programu čtyři zápasy. Jablonec si upevnil druhé místo výhrou 2:1 nad Příbramí a České Budějovice si poradily s Teplicemi 2:0. Výhru 2:0 nad Pardubicemi slaví i Plzeň. V posledním nedělním zápase pak Sparta přehrála Mladou Boleslav 1:0 a je v tabulce třetí o skóre za Jabloncem.

David Šimek z Mladé Boleslavi a Michal Sáček ze Sparty

V prvním poločase utkání mezi Jabloncem a Příbramí branka na těžkém terénu nepadla, o tu se překvapivě postarali až hosté, když se v 49. minutě prosadil Nový. Severočeši ale žádné překvapení nedopustili. Kratochvíl už o tři minuty později vyrovnal, aby v 63. minutě otočil skóre ve prospěch favorita.

Svěřenci Petra Rady již výsledek udrželi a stáhli tak náskok vedoucí Slavie, která má však o zápas méně, na šest bodů.

Zleva Martin Nový z Příbrami a Tomáš Hübschman z Jablonce.

Budějovice si poradily s Teplicemi

Tepličtí hráči chtěli odčinit domácí debakl s Jabloncem (0:5) v Českých Budějovicích, první poločas jim však podle představ nevyšel. O jedinou branku se v prvním poločase postaral v 20. minutě ukrajinský bek ve službách Dynama Maksym Talověrov. Jihočeši začali výborně i druhou půli, když hned v 48. minutě zvýšil jejich náskok z pokutového kopu Čolič.

A když hosté nevyužili v 79. minutě pokutový kup, při kterém neuspěl Řezníček, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Zleva Martin Králik z Českých Budějovic, Matěj Radosta z Teplic, Vojtěch Vorel z Českých Budějovic a Daniel Trubač z Teplic.

Plzeň zdolala bojovné Pardubice

Důležitý moment prvního poločasu utkání mezi domácí Plzní a Pardubicemi přišel v 30. minutě, když byl po tvrdém zákroku vyloučen hostující Martin Šejvl. Plzeň se dočkala těsně před koncem poločasu, kdy pardubického Staňka překonal Ondrášek, hlavní rozhodčí však po konzultaci s videem branku pro ofsajd neuznal.

Druhý poločas se proměnil v marnou snahu Západočechů překonat obranný val Pardubic. Plzeň se navzdory početní převaze prosadila až v 81. minutě díky Havlovi, jehož branku musel potvrdit až VAR. Definitivní jistotu dal ve čtvrté minutě nastavení domácím Bucha. Svěřenci Adriána Guľy si tak připsali tři body za výhru 2:0.

Zleva Dominik Kostka z Pardubic a Milan Havel z Plzně.

Sparta slaví vítězství nad Boleslaví

Hosté z Mladé Boleslavi začali na Spartě aktivně a vypracovali si náznaky šancí, které však do finální fáze dovést nedokázali. Tu největší možnost otevřít skóre ale měl v 30. minutě domácí Hanousek, jehož hlavičku z bezprostřední blízkosti fantastickým zákrokem vytěsnil Diviš. V nastavení prvního poločasu pak Karlsson trefil z přímého kopu tyč hostující branky.

Sparta měla i ve druhém poločase více ze hry, což zúročil v 58. minutě Karlsson, který překonal výborně chytajícího mladoboleslavského gólmana. Jistotu mohl v 77. minutě přinést domácím Čelůstka, jeho branka ale nebyla pro ofsajdové postavení uznána.

Pět minut před koncem měl obrovskou šanci hostující Ladra, jeho ránu ale Nita fantasticky vytěsnil nad břevno a zachránil tak Spartě výhru 1:0. Letenští tak ve třetím zápase po sobě udrželi čisté konto.

Zleva brankář Mladé Boleslavi Jakub Diviš, Andreas Vindheim ze Sparty a Antonín Křapka z Boleslavi.