Jablonec - Zlín 0:0Střelecká převaha nestačila, Jablonec jen remizoval

Jablonečtí fotbalisté ve 29. ligovém kole remizovali doma se Zlínem bez branek a v nejvyšší soutěži bodovali po čtyřech porážkách za sebou. Severočeši hráli od 37. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Selmira Pidra, stejně jako minule v Olomouci ale početní převahu nevyužili.

Tomáš Hübschman v zápase proti Zlínu

Zlínští poosmé za sebou dotáhli vzájemný ligový zápas k remíze. Jablonečtí si připsali už 11. nerozhodný výsledek v tomto ročníku nejvyšší soutěže, což je spolu s Boheminans 1905 nejvíce. Severočeši zůstali v neúplné tabulce na 12. místě, „Ševci“ jsou se čtyřbodovou ztrátou o dvě příčky níže.

Do jablonecké obrany se po šesti soutěžích utkáních vrátil obránce Hurtado, jemuž disciplinární komise zkrátila původně osmizápasový trest. Nastoupil i Martinec, který měl minule stopku za žluté karty, a nechyběli ani uzdravení Tekijaški s Kratochvílem.

Také zlínský kouč Červenka udělal ve srovnání s remízou s Pardubicemi čtyři změny v základní sestavě. Trochu nečekaně v ní chyběli oba nejlepší střelci Vukadinovič a Slončík, u nějž trenér nechtěl riskovat osmou žlutou kartu, která by znamenala absenci v klíčovém příštím utkání s Karvinou.

Fotbalisté Jablonce hostili Zlín

Jablonecký stadion se sice jmenuje Střelnice, ale za první půlhodinu neviděli prokřehlí diváci mezi poletujícími sněhovými vločkami ani jedinou střelu. V závěru prvního poločasu si domácí přece jen vynutili tlak, který ještě zesílil po vyloučení Pidra. Bosenský obránce v rozpětí devíti minut udělal dva zbytečné fauly a musel po druhé žluté kartě ze hřiště. Vzápětí mohl výhodu využít Hurtado, ale jeho střelu zblízka brankář Dostál vyrazil.

Hosté se po změně stran v oslabení pokoušeli o rychlé brejky. González v 51. minutě vypíchl míč Štěpánkovi, ale při úniku dva na jednoho nedokázal Schánělcovi dobře přihrát. V závěru se hrálo už jen na zlínskou branku. Nejvíc starostí nadělala brankáři Dostálovi Polidarova střela z dálky. V nastavení pak ještě Kanakimana z voleje přestřelil.

Tomáš Hübschman v dresu Jablonce v zápase proti Zlínu

Severočeši hráli v této ligové sezoně proti deseti už popáté, ale dosud ani jednou toho nevyužili ke vstřelení gólu. Naposledy před týdnem v přesilovce prohráli 0:1 v Olomouci. Zlínský gólman Dostál počtvrté v ročníku nejvyšší soutěže udržel čisté konto, jeho protějšek Hanuš to sice dokázal už posedmé, ale spokojenější s bodem mohli být hosté.

Zlín má s 60 inkasovanými góly nejhorší obranu v lize, ale v poslední době se mu daří bodovat. Z minulých šesti kol prohrál jen v Mladé Boleslavi gólem až v páté minutě nastavení. Za týden mu ale proti Karviné bude chybět nejen Pidro, ale i další obránce Černín, který dostal čtvrtou žlutou kartu. Mezitím „Ševce“ ve středu čeká v Plzni semifinále domácího poháru.

29. kolo první fotbalové ligy:
FK Jablonec - FC Zlín 0:0
Rozhodčí: Všetečka - Hrabovský, Váňa - Szikszay (video). ŽK: Martinec - Pidro, Černín. ČK: 37. Pidro. Diváci: 1250.
Jablonec: Hanuš - Tekijaški (46. Štěpánek), Hurtado, Polidar - Černák, Kratochvíl, Hübschman (79. Velich), Čanturišvili - Martinec, Hollý (66. Náprstek) - Chramosta (79. Kanakimana). Trenér: Látal.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Pidro - Bužek, Janetzký - Holík (89. Ikugar), González (64. Fantiš), Bartošák - Schánělec (73. Vukadinovič). Trenér: Červenka.