Ml. Boleslav - Teplice 1:2Teplice vyloupily Mladou Boleslav

Fotbalisté Teplic v 28. kole první ligy nečekaně zvítězili v Mladé Boleslavi 2:1. Všechny góly padly až ve druhém poločase. Danielové Trubač a Fila zajistili hostům dvoubrankový náskok, zkušený obránce Marek Suchý v závěru už jen snížil. Severočeši ovládli i druhý vzájemný soutěžní zápas v sezoně.

Hráči Teplic se radují z branky

Tepličtí zvítězili po čtyřech kolech a venku v lize naplno bodovali po pěti utkáních a poprvé na jaře. V neúplné tabulce se posunuli na osmé místo a vzdálili se nadstavbové skupině o záchranu. Mladoboleslavští nenavázali na překvapivou remízu z minulého týdne na Spartě a prohráli po šesti kolech. V tabulce zůstali pátí.

První poločas nabídl jen minimum zajímavých situací. Domácí si do přestávky nevytvořili v útočné fázi žádnou vážnější šanci. Po prvním mladoboleslavském rohu sice vystřihl na malém vápně „nůžky“ Kubista, jeho odvážný pokus však zamířil obloukem daleko mimo.

Hosté byli o něco živější. Bílek nejprve vypálil z velkého vápna po zemi těsně vedle, poté ze střední vzdálenosti vyzkoušel Mikulce tvrdou střelou doprostřed brány. Do třetice pak ve 27. minutě zkusil zaskočit brankáře ještě z vlastní poloviny hřiště, gólman však stačil zacouvat a vyškrábnout dobře mířený lob na roh.

Až krátce po změně stran si domácí vytvořili první šanci. Kadlecovu prudkou ránu bravurně vyrazil brankář Ludha. Mladoboleslavským se pak ulevilo, když videorozhodčí odhalil, že Fulnekově ruce ve vápně předcházel útočný faul teplického Radosty.

Hosté přesto udeřili. Střídající Švanda v 69. minutě prvním dotykem s míčem našel Trubače, který efektně „vymetl“ šibenici. Švanda si pak připsal ještě jednu asistenci. Sám nezakončil, ale balon se od něj odrazil a Daniel Fila si v 78. minutě osmou trefou v ligové sezoně připsal nakonec vítězný gól.

Domácí se ještě postarali o drama. Ladrovu přihrávku chytře pustil Žitný a obránce Suchý se v 88. minutě po zemi trefil o tyč do sítě. V nastavení pak nebylo daleko k remíze. Před branku soupeře se vysunul i brankář Mikulec, protlačil se k hlavičce, zamířil ovšem vedle.

28. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:2 (0:0)
Branky: 88. Suchý – 69. Trubač, 78. D. Fila. Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Kotalík – Kvítek (video). ŽK: Kričfaluši (Teplice). Diváci: 2421.
M. Boleslav: Mikulec – Král (76. Žitný), Suchý, Karafiát – Kadlec (76. Kostka), Sakala, Kubista (76. L. Fila), Fulnek – Solomon (86. Vaníček), Ladra – Pulkrab (63. Jawo). Trenér: Holoubek.
Teplice: Ludha – Kričfaluši, Chaloupek, Mičevič – Radosta (68. Švanda), Bílek (86. Jukl), L. Mareček, Labík – Trubač – D. Fila (90.+3 Křišťan), Čerepkai (68. Jásir). Trenér: Frťala.