Hlavní obsah

Teplice začaly letní přípravu bez Čmovše a Petra Mareše

29. 7. 2020 11:22

Fotbalisté Teplic začali letní přípravu na novou prvoligovou sezonu bez obránce Pavla Čmovše, jemuž v klubu skončila smlouva. Severočeský tým opustili také po vypršení hostování defenzivní univerzál Petr Mareš a útočník Pavel Vyhnal.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Jakub Emmer a Jakub Řezníček z Teplic se radují z brankyFoto: Ondřej Hájek, ČTK

Článek

Jedinou novou tváří je zatím mladý útočník Matyáš Kozák. Devatenáctiletý talent v minulé sezoně nastřílel za dorost pražské Sparty ve 14 utkáních 21 branek. Z hostování v druholigovém Ústí nad Labem se vrátil brankář Jan Plachý a hostování v Teplicích si minimálně do zimy prodlouží ruská dvojice Igor Paradin a Jevgenij Nazarov.

"Jeden dva hráči by ještě měli přijít, ale budeme se o nich bavit, až přijdou. Skončili Čmovš s Petrem Marešem, takže potřebujeme hráče dozadu, na stopera," uvedl pro klubovou televizi teplický trenér Stanislav Hejkal.

Foto: foto Martin Kovařík/FK Teplice

Lukáš Mareček v dresu Teplic během přípravného utkání na Kypru.Foto: foto Martin Kovařík/FK Teplice

"Vloni jsme po sezoně udělali velký řez v kádru, bylo hodně odchodů a příchodů. Mužstvo si nějak sedalo, čekal jsem to rychlejší. Ale tu cestu jsme si našli, v tom chceme pokračovat. Oproti loňskému roku nechceme dělat velké změny v sestavě, jen ten náš systém vhodně doplnit," dodal.

Tepličtí se až do minulého čtvrtka chystali na posunutý závěr nadstavbové skupiny o záchranu. Kvůli výskytu nového koronaviru v týmu Opavy se ale poslední dvě kola nehrála. Severočechům, kteří již měli jistotu udržení, patřilo v předčasně ukončené šestičlenné skupině o záchranu druhé místo. Nadcházející ročník začne o víkendu 22. a 23. srpna.

"Pro nás je to snad druhý nebo třetí začátek. Je to blbé v tom, že nám odpadla poslední dvě mistrovská utkání. Měli jsme to vyhodnocené tak, že by to bylo v rámci přípravy. Teď už máme jen dvě přípravná utkání a ještě jedno finalizujeme podle toho, jak dopadne los. Vůbec nemáme čas něco zkoušet. Měli jsme vynucenou dovolenou, pak nějakých deset dní tréninkové jednotky. Na to plynule navážeme," dodal Hejkal.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •