Plzeň - Ufa 2:0Viktoria v přípravě drží neporazitelnost

Ottensheimu

Fotbalisté Plzně porazili v pokračování přípravy Ufu 2:0, další účastník kvalifikace Konferenční ligy Slovácko vyhrálo nad maďarským druholigovým týmem Nyíregyháza 1:0. Liberečtí zdolali Groznyj 2:1.

Jakub Brabec, kapitán Viktorie Plzeň. Ilustrační foto.

Plzeň ve Westendorfu začala dobře a v 18. minutě otevřel skóre kapitán Brabec, jenž se také vrátil do sestavy po evropském šampionátu. Na začátku druhé půle zvýšil Kopic. Viktoria v přípravě udržela neporazitelnost, po remíze 1:1 s rumunským Sepsi v Rakousku premiérově zvítězila.

Bez porážky pokračuje v přípravě také Slovácko. Mužstvu z Uherského Hradiště zařídil nejtěsnější triumf nad Nyíregyházou už v šesté minutě Černohorec Merdovič. Slovácko během soustředění ve Slovinsku podruhé vyhrálo výsledkem 1:0.

Liberec v Rakousku zdolal Groznyj po obratu 2:1. Slovan už od sedmé minuty prohrával po penaltě Konatého, jeho spoluhráč Utkin poté z dalšího pokutového kopu nepřekonal brankáře Vliegena. Ještě před pauzou otočili skóre Havelka s Matouškem.

Přípravné utkání v rakouském Westendorfu:
Viktoria Plzeň - FK Ufa 2:0 (1:0)
Branky: 18. Brabec, 53. Kopic.
Sestava Plzně - I. poločas: Hruška - Řezník, Brabec, Gabriel, Falta - Hlavatý, Janošek, Káčer - Kayamba, Matějka, Kopic. II. poločas: Hruška - Koželuh, Kaša, Hejda, Hybš - Bucha, Ndiaye, Šulc - Kopic (58. Beauguel), Mosquera, Kayamba (66. Falta). Trenér: Bílek.