Slovácko - Sparta 4:0Výprask! Letenští vyrovnali svou nejvyšší porážku v samostatné lize

16. Kalabiška 1 : 0
43. Jurečka 2 : 0
57. Holzer 3 : 0
85. Cicilia 4 : 0

21. 11. 2021 16:53

Fotbalisté pražské Sparty podlehli v 15. kole první ligy Slovácku na jeho hřišti 0:4, čímž vyrovnali svou nejvyšší porážku v historii samostatné ligy. Stejným poměrem prohráli v květnu 2019 v nadstavbové skupině o titul v Plzni, kterou tehdy vedl současný trenér letenského celku Pavel Vrba.

Zleva Milan Petržela ze Slovácka Ladislav Krejčí starší ze Sparty Praha.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Branky týmu z Uherského Hradiště vstřelili v prvním poločase Jan Kalabiška a Václav Jurečka, po přestávce přidali další góly Daniel Holzer a v závěru střídající Rigino Cicilia. Nejvyšší výhru domácích nad Spartou v ligových dějinách viděl vyprodaný stadion, na němž bylo 7701 diváků.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka neprohráli v nejvyšší soutěži osmý zápas po sobě, přičemž si v nich připsali sedm vítězství, a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Sparta, kterou ve čtvrtek čeká předposlední 5. kolo skupiny Evropské ligy na půdě obhájců skotského titulu Rangers, nebodovala po sedmi kolech a je čtvrtá.

Před zápasem převzal domácí záložník Petržela dres s číslem 437 na počest rekordního počtu odehraných utkání v samostatné české lize, k čemuž osmatřicetiletý bývalý reprezentant potřeboval 18 sezon.

Zleva Adam Hložek ze Sparty a Lukáš Sadílek ze Slovácka.Foto: Dalibor Glück, ČTK

Do sestavy Sparty se vrátili jak reprezentant Hložek, tak i oba Ladislavové Krejčí. Po opatrném začátku se do první vážnější akce dostal Minčev, který ale svůj nájezd po levé straně zakončil střelou těsně nad.

Slovácko první příležitost zúročilo ve vedoucí gól. Na centr Kohúta naskočil Kalabiška a hlavou nedal Nitovi šanci. Domácí vedení uklidnilo a ve zbývající části poločasu byli lepším týmem. Dominovali pohybem, nasazením i přesností hry, nedělali chyby a před přestávkou byli ještě jednou odměněni.

Po faulu na Petrželu Havlík ještě trestný kop z 20 metrů mezi tyče nezakroutil, ale ve 43. minutě Jurečka po dlouhém pasu Reinberka snadno přetlačil Štetinu a svým sedmým gólem v ligové sezoně poslal Slovácko do dvoubrankového vedení.

Ani po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, sebevědomé Slovácko diktovalo tempo hry, v 50. minutě střílel zdálky Petržela, ale neuspěl. Naopak další nákop do obrany Sparty převzal Holzer a opět přes Štetinu se prodral do koncovky, kterou proměnil v třetí gól.

Spartu nenakopla ani další střídání, domácí hru kontrolovali a nepustili hosty do šancí a do tlaku, který by vedl alespoň ke zmírnění porážky. Naopak pět minut před koncem se střelou z hranice šestnáctky prosadil střídající Cicilia. Pražané v posledních třech kolech inkasovali osmkrát.

Slovácko zdolalo v lize Spartu po třech porážkách a v nejvyšší soutěži vyhrálo doma poosmé za sebou, z toho posedmé v tomto ročníku.

Fotbalová liga - 15. kolo:
1. FC Slovácko - Sparta Praha 4:0 (2:0)
Branky: 14. Kalabiška, 43. Jurečka, 57. Holzer, 85. Cicilia. Rozhodčí: Franěk - Horák, Vlček - Berka (video). ŽK: Petržela, Kalabiška - Štetina, Pavelka, Pulkrab, Hložek. Diváci: 7701 (vyprodáno).
Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Sadílek - Petržela (68. Navrátil), Kohút (62. Daníček), Holzer (79. Tomič) - Jurečka (79. Cicilia). Trenér: Svědík.
Sparta: Nita - Wiesner (21. Vindheim), Panák, Štetina, Hancko - Pavelka, Ladislav Krejčí II (58. Sáček) - Haraslín (79. Karlsson), Hložek, Ladislav Krejčí I (58. Dočkal) - Minčev (46. Pulkrab). Trenér: Vrba.

Souhrn z výsledků:
28.11.2021 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec Sparta - Liberec 2 : 1
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
28.11.2021 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice Slavia - Teplice 3 : 0
20211128T15 : 00:00+0000
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
28.11.2021 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav Jablonec - Ml. Boleslav 0 : 1
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
28.11.2021 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná Hradec - Karviná 1 : 0
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
27.11.2021 základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Bohemians 1905
27.11.2021 základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
27.11.2021 základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
27.11.2021 základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 18 : 00 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit
Teplice vs. Zlín
Teplice
Zlín
4.12. 18 : 00 základní část - 17. kolo Olomouc SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha Slavia TV Tipsport Olomouc - Slavia Vsadit
20211204T18 : 00:00+0000
Olomouc vs. Slavia
Olomouc
Slavia
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec Jablonec TV Tipsport Bohemians 1905 - Jablonec Vsadit
20211205T15 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Jablonec
Jablonec
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Ml. Boleslav FK Mladá Boleslav - FK Pardubice Pardubice TV Tipsport Ml. Boleslav - Pardubice Vsadit
Ml. Boleslav vs. Pardubice
5.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Ostrava FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice Budějovice TV Tipsport Ostrava - Budějovice Vsadit