Z trojzubce zbyl jen Kuchta, bulharský princ však Spartu spasil

Čtyři dny po prohraném finále poháru se Slavií dorazila Sparta na Hanou. Dílem kvůli zraněním, částečně kvůli úbytku sil i formy udělal trenér Priske čtyři změny v základní sestavě. Vypadli z ní Vitík, Wiesner, Sadílek a Haraslín, místo nich se dostalo na Vydru, Laciho, Höjera a Minčeva. A právě útočník, jemuž letenští fanoušci říkají bulharský princ, se postaral o šťastnou vítěznou trefu. Letenští fotbalisté zahájili skupinu o ligový titul výhrou 1:0 a také do derby v příštím kole půjdou z první příčky.

Fotbalista Sparty Martin Minčev slaví gól v utkání 1. kola nadstavby první fotbalové ligy na půdě Sigmy Olomouc.

Čvančara, Kuchta, Haraslín. Ničivý útočný trojzubec, díky němuž Sparta během jara dotáhla výraznou bodovou ztrátu a vyhoupla se do čela tabulky.

Na startu nadstavby z něj ovšem zbyl už jen Kuchta. Čvančara je zraněný, nejspíš až do konce sezony. Haraslínova forma pak šla v poslední době dolů natolik, že dánský kouč Priske musel po finále se Slavií vysvětlovat, co se se slovenským reprezentantem děje.

„Dobrá otázka. V první řadě věřím, že se mu neděje nic špatného. Ve finále se v zápase nechytil. Já i on ale víme, že umí zahrát lépe. Společně si utkání zanalyzujeme a hru týmu i jednotlivců si vyhodnotíme," avizoval Brian Priske.

V útoku fotbalové Sparty září trio Kuchta, Čvančara, Haraslín. Příspěvek z pořadu Přímák.

V Olomouci posadil Haraslína na lavičku a ke Kuchtovi s Karabcem, který teď v útoku zastupuje Čvančaru, postavil Minčeva. Bulharskému reprezentantovi skončil dvouzápasový trest za vyloučení v utkání s Plzní a je znovu k dispozici.

„Některé změny v sestavě nám pomohly. Hlavně Minčev," hodnotí Priske.

Pražané se v prvním poločase nemohli proti Sigmě vůbec prosadit, právě Minčev pak ve 26. minutě střelou zdálky de facto ze zoufalství rozhodl. Podklouzl při ní, ale balon na trávníku dvakrát poskočil a nejistý gólman Macík sáhl do prázdna...

„Viděl jsem, že je prostor na střelu, tak jsem vypálil a míč zapadl k tyči. Výhra je moc důležitá, ponechává nás ve hře o titul," pochvaluje si Martin Minčev v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Branku běžel oslavit k lavičce se spoluhráčem Kamenovičem. „Je Srb, já Bulhar, jsme jako bratři. Trávíme spolu hodně času," culí se hrdina.

Pražané dostal od Sigmy celou severní tribunu, na kterou dorazily asi dva tisíce sparťanských fanoušků. „Moc jim děkujeme, vytvořili nám úžasnou atmosféru," kvituje Minčev.

Nedlouho po přestávce si také úplně zbytečně vysloužil sedmou žlutou kartu v sezoně. V 70. minutě ho vystřídal exolomoucký Daněk.

Sestřih finále MOL Cupu Sparta - SlaviaVideo: Sport.cz

Spartě stačily na zisk tří bodů pouhé dvě střely na branku. Kromě Minčeva už na ni po Benešově hrubce v tutovce zacílil jen Kuchta, Macík však stačil balon se štěstím vyrazit na tyč.

„K některým výhrám nevede krásný fotbal. V Olomouci pro nás byla podstatná výhra. Máme ji, od titulu nás dělí ještě čtyři kroky. Po finále jsme ukázali patřičnou mentalitu, dokázali jsme se vrátit na vítěznou vlnu," cení si Priske.

Haraslín se dostal na hřiště v 62. minutě, kdy nahradil Karabce. Slovenský reprezentant zahrál velmi dobře, udržel míč a svou aktivitou často zaměstnával obranu.