Ostrava - Opava 3:0Zajíc dvěma góly rozhodl slezské derby

14. Zajíc 1 : 0
29. Zajíc 2 : 0
59. Buchta 3 : 0

10. 4. 2021 17:55

Fotbalisté Ostravy porazili ve 26. kole Fortuna ligy Opavu přesvědčivě 3:0. Baníku ve slezském derby zařídil výhru dvěma góly v úvodním dějství Tomáš Zajíc, po pauze se trefil David Buchta. Ostravští po pětigólovém vítězství nad Příbramí doma podruhé za sebou naplno bodovali. Naopak Opava potřetí po sobě prohrála a zůstala v tabulce předposlední.

Radost hráčů Baníku z první branky v zápase.Foto: Petr; Sznapka, ČTK

Takřka u všeho podstatného byl v první půli Zajíc. Ve třetí minutě si ještě ostravský útočník po rohovém kopu seřizoval mířidla a hlavičkoval vedle, ve 13. minutě už dotáhl sólo do gólové koncovky, ale rozhodčí po poradě s asistentem u videa odhalil a následně odpískal ofsajd.

Rozruch z neuznané branky ale ještě ani neutichl, domácí vypíchli hostující rozehrávku a Zajíc si ve vápně navedl balon na přesnou ránu pod břevno.

Opavští se v první půli jedinkrát dostali k ohrožení branky Baníku, Laštůvka však své vlastní zaváhání proti Holíkovi napravil dobrým zákrokem. Vzápětí prošel ze strany sólově až do vápna ostravský Kaloč, přeloboval z úhlu i Fendricha, ale jeden z opavských obránců míč těsně před brankou odkopl.

Vedení Baníku navýšil až ve 28. minutě znovu Zajíc, jenž sólo na gólmana zakončil hokejovou kličkou do prázdné branky. Zdánlivě ofsajdovou situaci rozluštil znovu videorozhodčí, když odhalil dotek hostujícího obránce před převzetím míče domácím střelcem.

Opava udělala o poločase rovnou tři změny, které přinesly krátkodobý efekt do ofenzivy. Smola se hned během první desetiminutovky dostal dvakrát do nebezpečného zakončení, ale v obou případech mu gólovou radost překazil Laštůvka.

Šance hostům na vyrovnání definitivně uzmul střídající Buchta. Po dvou minutách na trávníku se levačkou trefil přesně do horního rohu Fendrichovy brány. Zda se míč odrazil až zpoza brankové čáry, musel opět určit videorozhodčí.

Před koncem mohl zvýšit další střídající hráč Kuzmanovič, ale z přímého kopu orazítkoval břevno. Ostrava vyhrála nad Opavou i druhé derby v této sezoně.

Fotbalová liga - 26. kolo:
Baník Ostrava - SFC Opava 3:0 (2:0)
Branky: 14. a 29. Zajíc, 57. Buchta. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka - Adámková (video). ŽK: Jánoš - Mondek, Tiéhi, Juřena. Bez diváků.
Ostrava: Laštůvka - Juroška (77. Holzer), Svozil, Stronati, Fleišman - De Azevedo (54. Buchta), Jánoš (77. Pokorný), Tetour (68. Kuzmanovič), Kaloč, Ndefe - Zajíc (68. Šašinka). Trenér: Daněk.
Opava: Fendrich - Kulhánek, Schaffartzik (46. Večerka), Didiba - Hrabina, Holík (78. Harazim), Tiéhi, Nešický, Helešic (84. Řezníček) - Juřena (46. Smola), Mondek (46. Rataj). Trenér: Skácel.

Souhrn z výsledků:
1.12.2021 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians 1905 - Karviná Odloženo
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Bohemians 1905
Karviná
Včera základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Včera základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
Včera základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
Včera základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2
Budějovice vs. Slovácko
Budějovice
Slovácko
24.11.2021 základní část - 12. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Baník Ostrava Ostrava Karviná - Ostrava 1 : 2
20211124T17 : 00:00+0000
Karviná vs. Ostrava
Karviná
Ostrava
21.11.2021 základní část - 15. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Jablonec Jablonec Slavia - Jablonec 5 : 0
20211121T18 : 00:00+0000
Slavia vs. Jablonec
Slavia
Jablonec
21.11.2021 základní část - 15. kolo Teplice FK Teplice - FK Pardubice Pardubice Teplice - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Hradec - Karviná Vsadit
20211128T15 : 00:00+0000
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Jablonec - Ml. Boleslav Vsadit
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice TV Tipsport Slavia - Teplice Vsadit
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
dnes 18 : 00 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
1.12. Odloženo základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit