Zklamaný Koubek: Zahrávali jsme snad sto rohů, ale do vápna létaly přetažené bochánky!

Obnovená premiéra na lavičce Plzně mu vůbec nevyšla. Přestože Viktorií pod ním v přípravě vítězila a střílela spousty gólů, v Teplicích tvrdě narazila. „Jsem zklamaný, představoval jsem si zápas jinak," povzdechl si trenér Miroslav Koubek po porážce 0:1 na Stínadlech, která se zrodila z pokutového kopu za faul kapitána Lukáše Hejdy.

Sampson Dweh (vlevo) a Václav Jemelka z Plzně (vpravo) po prohraném utkání.

Proč Plzni nevyšel vstup do sezony?

Kdo sleduje Teplice pod trenérem Frťalou, přesně ví, jak se věci mají. Teplice především doma hrají urputně, kompaktně směrem dozadu, celkově nesmírně organizovaně. Navíc mají nepříjemný přechod do protiútoku přes kvalitní hráče. Věřili jsme ale, že toto urputné mužstvo překonáme naší individuální kvalitou. Tam jsem zklamaný, v první půli se toto vůbec nedařilo.

Před utkáním jste před Teplicemi varoval...

Motto přípravy bylo, že pokud chceme vyhrát v Teplicích, které už dávno nejsou otloukánkem, musíme se jim vyrovnat v agresivitě, urputnosti. Což se v první půli nepovedlo, ve druhé to bylo lepší.

Po trojím střídání zkraje druhého poločasu jste se zvedli, ale do žádné šanci jste se přesto nedostali...

Reagovali jsme nasazením jiných typů hráčů i změnou rozestavění. Dostali jsme se do velkého tlaku, ze kterého ale rekrutovaly jen rohy a standardky. S nimi jsme naložili prachbídně. Měli jsme snad sto rohů, ale nedokázali jsme se prosadit.

Proč se standardky nedařily?

Špatně jsme je zahrávali. Co jsme nacvičovali, do zápasu jsme nepřenesli. Nevím, čím to bylo, že do vápna létaly většinou přetažené bochánky.

Ve čtvrtek čeká Plzeň úvodní duel 2. předkola Konfereční ligy proti kosovské Dritě. Je porážka na Stínadlech mementem?

Musíme být rozhodně útočně agresivnější. Když vezmu teplické útočníky Filu a Gninga, jak do nás šlapali, musíme být v útočné fázi také tak nepříjemní.

Co teď udělat s týmem, aby na něm nezanechala prohra stopy?

Zkldinit se. Ano, jsme zklamaní, ale nepanikaříme.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.