Jablonec slaví první venkovní výhru v sezoně! Slovan uhrál na Slovácku remízu. Zlín bez Vrby neinkasoval

Fotbalová Fortuna liga nabídla pět sobotních utkání 13. kola. Slovan Liberec remizoval na hřišti Slovácka 1:1. Pardubice zvítězily v Českých Budějovicích 1:0. Zlín po odchodu Pavla Vrby z pozice trenéra remizoval 0:0 na hřišti Sigmy Olomouc. Fotbalisté Hradce Králové přehráli doma poměrem 1:0 Teplice a Jablonec veze tři body z Ostravy po vítězství taktéž 1:0.

Zleva Vachtang Čanturišvili z Jablonce a David Buchta z Ostravy.

Fotbalisté Slovanu Liberec uhráli remízu 1:1 v Uherském Hradišti. Slovácko doma v lize nezvítězilo po 3 duelech, Liberec venku v sezoně ještě nevyhrál. V neúplné tabulce poskočil tým z Uherského Hradiště na šesté místo, Severočeši zůstali devátí.

Zlín při premiéře trenéra Bronislava Červenky překvapivě získal proti Sigmě Olomouc bod po bezbrankové remíze. Ševci na vítězství čekají už sedm kol a zůstavají poslední. Sigma je zatím třetí ale po dalších zápasech 13. kola se může tabulkou propadat.

Trenér Zlína Bronislav Červenka a jeho premiéra v roli hlavního kouče Ševců.

Pardubice po pěti ligových kolech konečně našly recept na vítězství, když 1:0 zdolaly České Budějovice na jejich hřišti. Utkání rozhodl v 9. minutě záložník Tomáš Zlatohlávek. Východočeský klub poskočil na 12. příčku, Budějovice zaznamenaly druhou prohru v řadě a jsou v tabulce čtrnácté.

Hradec Králové zvítězil před vlastními fanoušky nad Teplicemi 1:0. Souboj sousedů v tabulce rozhodl v 41. minutě premiérovou brankou v  ročníku nejvyšší soutěže slovenský záložník Lukáš Čmelík. Domácí se vítězstvím posunuli na 10. místo o bod před dnešního soupeře.

Fotbalisté Jablonce ve 13. kole Fortuna ligy překvapivě zvítězili 1:0 v Ostravě. Duel rozhodl v 84. minutě Jan Chramosta. Baník prohrál po sedmi kolech, Severočeši vyhráli teprve podruhé v ligové sezoně.