Slovácko - Salcburk 3:0Zlín v generálce po obratu porazil Líšeň, Slovácko zdolalo mladíky Salcburku

Fotbalisté Zlína v generálce na novou sezonu porazili doma druholigovou Líšeň 4:2, přestože prohrávali 0:2. Slovácko na závěr soustředění zdolalo v posledním přípravném duelu 3:0 rakouského mistra Salcburk, za který nastoupili hráči širšího kádru a mladíci. Teplice daly ještě o gól více Varnsdorfu a zvítězily vysoko 4:0.

Milan Petržela ze Slovácka. Ilustrační foto

Zlínský obrat završil dvěma brankami střídající Tkáč. První gól v dresu "Ševců" si připsal navrátilec do české ligy krajní obránce Čelůstka. Zlínští zvládli přípravu na novou sezonu bez porážky, v pěti zápasech zaznamenali tři vítězství a dvě remízy.

Slovácko dokonale využilo toho, že Salcburk dnes odehrál dva zápasy a většinu opor nasadil dopoledne proti Hamburku. Tým z Uherského Hradiště měl bleskový start a v osmé minutě vedl po trefách Sinjavského s Petrželou už 2:0. Třetí gól přidal po poločase střídající Juroška. Slovácko zvítězilo po dvou porážkách.

Tepličtí proti druholigovému Varnsdorfu jednoznačně dominovali. Ve 23. minutě vedli 2:0 po brankách obou útočníků Fily s Gningem, po změně stran skórovali Urbanec a střídající Vachoušek. Severočeši vyhráli všechny čtyři přípravné zápasy a navázali na povedený konec minulé ligové sezony.

Nový ročník nejvyšší soutěže začne za týden.