Blšany porazily Bystrc a zachránily se v druhé lize

BLŠANY

Fotbalisté Blšan porazili v druholigovém duelu poslední Bystrc a dvě kola před koncem si zajistili udržení v soutěži. Hosté si naopak přitížili a jejich šance na záchranu jsou už spíše v oblasti teorie. V dalších zápasech prohrál už jistý vítěz soutěže Viktoria Žižkov v Třinci a fotbalisté Bohemians nestačili doma na Sokolov.

Ilustrační foto

Favorizovaná Viktoria Žižkov, jež už má jistý postup do první ligy, přenechala tři body Třinci, který naopak udělal významný krok k záchraně. Hosté především v prvních 45 minutách podali matný výkon, zatímco domácím svazovala nohy nervozita z důležitosti zápasu.

Fotbalisté Bohemians 1905 utrpěli po osmnácti zápasech druholigovou porážku, když před téměř devíti tisíci diváky podlehli v Ďolíčku Sokolovu 0:1. Jedinou branku zápasu dal ve 38. minutě Petr Šorfa. Sokolov byl na Klokany skvěle připraven, zelenobílí měli ve druhé půli místy až drtivou převahu, ale nedokázali trefit branku. Kromě velkého množství standardních situací si Bohemians nevypracovali stoprocentní šanci a na druhém místě tabulky mají jen jednobodový náskok na třetí HFK Olomouc.

Blšany - Bystrc 2:0 (0:0)
Branky: 60. Smejkal, 72. J. Novotný. Rozhodčí: Kovařík - Tulinger, Pokorný. ŽK: Pilař, Jamrich - Novakovic, Nechvátal, Krejčíř, Houšť. Diváci: 675.
Třinec - Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 84. Pindor. Rozhodčí: Racek - Pelikán, Gallo. ŽK: Čelůstka, Szmek - Novotný, Labant, Stracený. Diváci: 1113
Čáslav - Ústí nad Labem 1:2 (1:2)
Branky: 7. Podrazký z pen. - 15. Fousek, 30. vlastní Franc. Rozhodčí: Moláček - Pospíšil, Novák. ŽK: Džuban (Ústí). Diváci: 410.
Bohemians - Sokolov 0:1 (0:1)
Branka: 38. Šorfa. Rozhodčí: Adam - Šorfa, Koukal, Salák. ČK: 90. Kocourek (Sokolov). Diváci: 8686.