Frýdek-Místek - Budějovice 0:2České Budějovice se ve Frýdku-Místku dočkaly první jarní výhry

Sokolov

Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili ve 22. kole druhé ligy ve Frýdku-Místku 2:0 a dočkali se první jarní výhry. Jihočeši vedli od deváté minuty po vlastní brance Martina Klabníka a osm minut po přestávce se střelou z dvaceti metrů prosadil Patrik Čavoš.

Jihočeši se tak přiblížili ke třetí Opavě na rozdíl dvou bodů. Na vedoucí Olomouc ztrácejí patnáct bodů a na druhou Ostravu, která má zápas k dobru, pak osm bodů. Frýdek-Místek je devátý.

Druhé jarní vítězství si připsala Vlašim, která rozdrtila poslední Prostějov 4:0. Domácí jsou v tabulce šestí, naopak hosté ztrácejí na první nesestupovou příčku dvanáct bodů.

Vítkovice remizovaly v záchranářském souboji v Sokolově 1:1 a pošesté za sebou neprohrály. Domácí celek sice vedl od 25. minuty díky vlastnímu gólu Martina Honiše, ale v 55. minutě křížnou střelou srovnal střídající Matěj Fiala.

Vítkovice tak na sestupovém patnáctém místě stále ztrácejí na čtrnáctý Sokolov tři body. Baník i ve druhém utkání pod novým trenérem Vítězslavem Hejretem remizoval 1:1 a připsal si první jarní vstřelený gól doma.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Vítkovice 1:1 (1:0)
Branky: 25. vlastní Honiš - 55. Fiala. Rozhodčí: Dubravský - Melichar, Podaný. ŽK: Machek - Vaněk, Honiš, Mišinský. Diváci: 880.
Sokolov: Belaň - Medveděv, Ševčík, Vondráček, Mejdr - Kosak, Glaser, Machek, Provod (61. Zorvan) - Valenta (81. Sadílek), Dvořák (86. Čihák). Trenér: Hejret.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Texl, Vaněk, Mišinský, Matěj (89. Ondráček) - Szotkowski (46. Gebert), Juřena (46. Fiala). Trenéři: West a Kopecký.
Frýdek-Místek - České Budějovice 0:2 (0:1)
Branky: 9. vlastní Klabník, 53. Čavoš. Rozhodčí: Klíma - Vít, Dresler. ŽK: Slaninka, Mugove, Spasojevič - Wermke, Pešek. Diváci: 758.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Klabník, Literák, Berežný (64. Spasojevič) - Byrtus (40. Mugove), Slaninka, Šumský, Ilko - Nworah (46. Fukala), Ševčík. Trenér: Nemec.
Č. Budějovice: Křížek - Novák, Šourek, Funda, Čavoš - Klesa, Kladrubský, Benát (90. Hála), Wermke (68. Vopat) - Táborský (89. Matějka), Pešek. Trenéři: Lerch a Horejš.
Vlašim - Prostějov 4:0 (2:0)
Branky: 8. Vyhnal, 24. Hadaščok z pen., 59. Janda, 63. Tarczal. Rozhodčí: Váňa - Kubec, Polák. ŽK: Čtvrtníček, Malý (oba Prostějov). Diváci: 416.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Piško, Štochl, Kadlec (72. Tusjak) - Janda, Hašek, Tarczal, Kučera (62. Reiter) - Hadaščok (80. Jíra), Vyhnal. Trenér: Havlíček.
Prostějov: Halouska - Rus, Schuster, Malý, Hirsch - Pančochář (60. Sečkář), Elšík (46. Alaverdašvili), Skwarczek, Hladík - Čtvrtníček, Píchal (72. Machynek). Trenér: Takáč.