Dukla - Jihlava 5:0Dukla a Příbram si zastřílely

Fotbalisté Dukly rozstříleli v 10. kole druhé ligy Jihlavu 5:0. Stejným výsledkem i díky hattricku Tomáše Wágnera zvítězila doma Příbram nad "béčkem" Olomouce. Opava si poradila s Táborskem 1:0.

První poločas na Julisce směřoval k bezbrankové remíze, jenže v jeho závěru se domácí dvakrát prosadili. Nejprve se trefil Kim Sung-pin a po něm Hrubeš. Další zásahy po změně stran přidali Havelka, Matějka, který je se sedmi brankami nejlepším střelcem druhé ligy, a v závěru Adediran.

Pražané bodovali ve čtvrtém utkání po sobě a posunuli se na sedmé místo neúplné tabulky. Vysočina prohrála čtvrté kolo v řadě a je devátá. Jihlava neskórovala ve třetím z posledních čtyř duelů.

Příbramský útočník Wágner se poprvé zapsal mezi střelce ve 34. minutě. Po přestávce dvakrát skóroval Surmaj, na něhož dvěma brankami navázal Wágner. Středočeši neprohráli osmé kolo po sobě, poslední tři vyhráli a ztrácí bod na vedoucí Líšeň, která odehrála o zápas méně. Sigma nevyhrála popáté v řadě.

Vítězství Opavy nad Táborskem zajistil krátce po začátku druhé půle z penalty Yunis. Slezané jsou po třetí výhře z posledních čtyř kol pátí, Jihočeši dvanáctí.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Jihlava 5:0 (2:0)
Branky: 43. Kim Sung-pin, 45. Hrubeš, 53. Havelka, 63. Matějka, 90. Adediran. Rozhodčí: Dorušák - Dobrovolný, Hádek. ŽK: Tall, Piško (oba Jihlava). Diváci: 588.
Příbram - Sigma Olomouc B 5:0 (1:0)
Branky: 34., 60. a 74. Wágner, 50. a 58. Surmaj. Rozhodčí: Petřík - Kotalík, Cichra. ŽK: Dudl, Sakala - Slavíček, Hadaš. Diváci: 672
Opava - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 48. Yunis z pen. Rozhodčí: Rouček - Hurych, Poživil. ŽK: Yunis, Helebrand - Koné, Navrátil, Ledecký, Kosek. Diváci: 1345