Fotbalisté Bohemians se dotáhli na třetí Jihlavu

BLŠANY

Vynikající fotbal, osm tisíc fanoušků a dva vyloučení gólmani - tak vypadalo nedělní odpoledne ve vršovickém Ďolíčku. Ve 12. minutě Kotyza propálil brankáře Nováka a Bohemians vedli 1:0. Vzápětí ale stopera Lukáše přelstil opavský útočník Kozák, Sňozík vyběhl z vápna a Kozáka už jen srazil k zemi. Následovala červená karta a do branky Bohemians musel devatenáctiletý Havránek.

Ještě do přestávky ale byly síly vyrovnány. Opavský gólman Novák zneškodnil samostatný nájezd Bálka, ale s míčem se dostal mimo pokutové území a za ruku byl vyloučen.

Opava měla šance vyrovnat, tu největší zblokoval Rada Kozákovi. V 60. minutě přišel na hřiště mladý Škoda a definitivně rozhodl. V 74. minutě dal gól hlavou a v nastaveném čase ukázkově přehodil brankáře. Bohemians potřinácté za sebou neprohráli a porazili svého souseda v tabulce 3:0. Závěrečná děkovačka před osmi tisíci fanoušky trvala téměř dvacet minut.

Blšany porazily v duelu ohrožených Olomouc 'B'

Fotbalisté Blšan porazili v duelu týmů ohrožených sestupem z druhé ligy béčko Olomouce 2:1. Po tříbodovém zisku se Severočeši od Hanáků odpoutali a přenechali jim předposlední místo v tabulce.

V bojovném utkání plném osobních soubojů měli domácí dostatek šancí, aby rozhodli o výsledku už do přestávky. Jediný gól ale vstřelil až ve 39. minutě Smejkal po zpětné přihrávce Rosenda. Za dvě minuty se autor gólu ocitl v ještě lepší pozici po nahrávce Kožíška, ale přestřelil prázdnou branku, ve 45. minutě trefil zblízka jen břevno a v úvodu druhé půle jeho sólo kryl brankář Vojáček.

Hanáci vyrovnali v 58. minutě poté, co si Hořava pohrál s domácími obránci. Už za čtyři minuty ale důrazný Argentinec Rosendo vrátil Blšanům vedení. Obránci za překonaným brankářem zasáhli míč až za brankovou čarou. Hned po rozehře podržel domácí gólman Svoboda, jehož nedokázal překonat Petr a v 67. minutě spálil další možnost na vyrovnání Nepožitek střelou vedle.

Jihlava zaváhala s Bystrcí

Už podruhé v sezóně oslabil svoji nedisciplinovaností a následným vyloučením středopolař Nechvátal bystrcký tým. Favorit z Vysočiny toho rychle dokázal využít zásluhou Drgy. Po přestávce však chladná hra Jihlavy kontrastovala s nesmírnou bojovností oslabených domácích, kteří vyrovnali díky penaltě, kterou proměnil Schuster po sražení Zedníčka v šestnáctce.