Jihlava - Dukla 1:2Fotbalisté Dukly vyhráli v Jihlavě a pojistili si vedení v druhé lize

Fotbalisté Dukly zvítězili ve 20. kole druhé ligy v Jihlavě 2:1. Pražané v soutěži vyhráli potřetí za sebou a pojistili si vedení v tabulce. Před druhým Vyškovem drží už pětibodový náskok, soupeř má ale utkání k dobru. Znovu zaváhala Zbrojovka Brno, která nečekaně podlehla sparťanské rezervě 2:3. Příbram překvapivě prohrála s Vlašimí 0:1 a Opava jen remizovala s Kroměříží 1:1.

Záložník Dukly Praha Jakub Hora se raduje z branky v zápase s Jihlavou

Na lavičce Dukly zatím nechyběl trenér Petr Rada, který dostal od disciplinární komise za rasistickou urážku osmiměsíční trest, ale verdikt je zatím nepravomocný, neboť se proti němu odvolal. Jeho svěřenci šli v Jihlavě rychle do vedení. Už v deváté minutě proměnil pokutový kop Hora a z penalty se prosadil ve třetím kole po sobě.

Domácí Shudeiwa záhy srovnal, ale v 64. minutě se opět Hora trefil z hranice vápna a rozhodl. Hlavní zimní posila Pražanů dala na jaře už čtyři branky. Jihlava prohrála potřetí z posledních čtyř kol a propadla se na deváté místo.

Výsledkové trápení prohloubila proti „béčku“ Sparty Zbrojovka Brno. Největší předsezonní favorit v druhé lize popáté za sebou nezvítězil a v posledních dvou kolech prohrál. Jihomoravané ztrácejí z šesté příčky neúplné tabulky už propastných 13 bodů na první místo, které jako jediné znamená přímý postup do nejvyšší soutěže.

Letenská rezerva v Brně neměla k dispozici nikoho z prvoligového „áčka“, přesto třikrát skórovala. Dva góly zaznamenal Šiler, to samé se za domácí povedlo Potočnému. Mladí sparťané ztrácejí na Zbrojovku už jen bod.

Další domácí porážku musela překousnout Příbram. Jeden z kandidátů na postup sice proti Vlašimi herně dominoval, měl mnohem více střel a šancí, ale jedinou branku dal chvíli před přestávkou Osuagwu. Hostující celek ztrácí ze čtvrtého místa jediný bod na třetí příčku, která znamená stejně jako druhá pozici účast v baráži. Příbram je tři body za Vlašimí.

Opavu ve středu čeká semifinále domácího poháru proti Spartě, v druhé lize ale dál tápe. Slezané jen remizovali s nováčkem z Kroměříže a patří jim až 11. pozice. Hosté srovnali minutu před koncem. Zápas v druhé půli na několik minut přerušil výpadek elektřiny a osvětlení.