Varnsdorf - Dukla 0:1Fotbalisté Dukly vyhráli ve Varnsdorfu a ztrácejí jen bod na vedoucí Vyškov

Fotbalisté pražské Dukly díky gólu v závěru zvítězili na hřišti posledního Varnsdorfu 1:0 a už jen bod ztrácejí na vedoucí tým druhé ligy Vyškov. Opava v utkání 18. kola remizovala na hřišti nováčka Žižkova 1:1 a na šestém místě ztrácí nadále tři body na barážovou pozici a jeden na pátou Jihlavu, která hrála doma s Kroměříží bez branek.

Fotbalisté Vyškova. Ilustrační foto

Zápas Varnsdorfu s Duklou směřoval k nečekané bezbrankové remíze, v 90. minutě ale z penalty rozhodl Hora, jedna ze zimních posil dejvického celku. Svěřenci trenéra Rady vyhráli po třech kolech a třetímu Táborsku se vzdálili na rozdíl šesti bodů. Naopak Severočeši nebodovali ve druhé lize po sedmi zápasech a na čtrnáctý Žižkov, jemuž patří první nesestupové místo, jim chybějí dva body.

Žižkov proti Opavě poslal do vedení ve 13. minutě brazilský záložník Rosa. Slezané, kteří počátkem dubna vyzvou doma obhájce prvoligového titulu Spartu v utkání o postup do finále domácího poháru, vyrovnali v 71. minutě zásluhou střídajícího Přichystala. Hostující útočník skóroval čtyři minuty po příchodu na hřiště.

Ani jeden z týmů nenavázal na úvodní jarní triumf. Opava nevyhrála třetí z posledních čtyř zápasů v soutěži a v neúplné tabulce je šestá. Žižkovský nováček nedokázal zvítězit ve čtvrtém z uplynulých pěti kol a od září 2014 nezdolal Slezany ve druhé lize devětkrát za sebou. Poslední tři vzájemné duely ale skončily nerozhodně.

Jihlava čeká na plný bodový zisk tři kola a ztrácí dva body na Táborsko, jemuž patří poslední příčka znamenající účast v baráži o první ligu. Nováčkovská Hanácká Slavia bodovala ve druhé lize potřetí za sebou a je třináctá už jen s tříbodovým náskokem na pásmo sestupu.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 18. kolo:
Žižkov – Opava 1:1 (1:0)
Varnsdorf – Dukla Praha 0:1 (0:0)
Jihlava – Kroměříž 0:0