Sparta B - Vyškov 5:3Fotbalisté Vyškova opět zaváhali, Dukla dál vede druhou ligu o čtyři body

Fotbalisté Vyškova v 21. kole druhé ligy prohráli v přestřelce na Žižkově se sparťanskou rezervou 3:5. Moravský celek ani v pátém jarním utkání nezvítězil a nevyužil šanci přiblížit se z druhého místa vedoucímu týmu tabulky Dukle. Dejvický tým nadále vede s náskokem čtyř bodů. V druhém dnešním zápase olomoucké „béčko“ porazilo Opavu 1:0.

Kouč Vyškova Jan Kameník, ilustrační foto.

Vyškov v zimní pauze vedl tabulku a byl největším favoritem na konečné první místo, které jako jediné znamená přímý postup mezi elitu, v úvodu jara ale výsledkově tápe. Špatnou formu potvrdil i proti sparťanské rezervě. Pražané rozhodli v prvním poločase, který vyhráli 3:0. Po změně už jen Vyškov třikrát snížil na rozdíl dvou branek. Letenské „béčko“ zvítězilo pošesté z posledních sedmi kol a poskočilo na osmé místo.

O příčku výše je olomoucká rezerva. Hanáci potřetí za sebou neprohráli a doma v posledních třech zápasech neinkasovali. O vítězství nad Opavou rozhodl v 51. minutě z penalty Zifčák. Slezský semifinalista domácího poháru se v druhé lize dál trápí, z posledních čtyř kol uhrál jen dvě remízy a na 12. místě má pětibodový náskok na sestupové pozice.

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Sigma Olomouc B - Opava 1:0 (0:0)
Branka: 51. Zifčák z pen. Rozhodčí: Bělák - Líkař, Mojžíš. ŽK: Elbel, Langer - Kopečný, Hýbl, Haitl. Diváci: 401.
Sparta Praha B - Vyškov 5:3 (3:0)
Branky: 5. a 53. Mokrovics, 39. Šiler, 42. Vydra z pen., 80. Rus - 52. a 65. Fomba, 90.+4 Bayo. Rozhodčí: Machálek - Mokrusch, Kotalík. ŽK: Šiler, Ševínský - Krollis, Bayo. Diváci: 678.