Fotbalisté Vyškova zdolali Olomouc B, Dukla ovládla derby s Žižkovem

Fotbalisté Vyškova v 5. kole druhé ligy porazili doma 1:0 rezervu Olomouce a bodově se dotáhli na vedoucí Jihlavu. Třetí je Dukla, která dnes zvítězila 5:1 v malém pražském derby na hřišti Žižkova.

Na archivním snímku jsou radující se fotbalisté Viktorie Žižkov.

Jediný gól utkání Vyškov - Olomouc B vstřelil v 44. minutě ugandský útočník Bayo. Jeho tým v sezoně drží neporazitelnost, naopak rezerva Olomouce ještě nezvítězila a je předposlední.

Dukla třetí výhrou za sebou potvrdila nejen dobrou formu, ale i nejlepší ofenzivu v soutěži. Svěřenci kouče Rady vedli už v 22. minutě o dvě branky po trefách Ullmana a Kozla. Před pauzou snížil Voltr, po změně stran se ale prosadil Šebrle a dvakrát útočník Matějka.

Dukla nastřílela v úvodních pěti kolech 17 gólů a díky lepšímu skóre je před Táborskem. Žižkovu patří 13. pozice.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyškov - Olomouc B 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bayo. Rozhodčí: Ulrich - Kotík, Vyhnanovský. ŽK: Lahodný - Mikulenka, Šíp. Diváci: 1520.
Viktoria Žižkov - Dukla Praha 1:5 (1:2)
Branky: 45.+2 Voltr - 59. a 73. Matějka, 6. Ullman, 22. Kozel, 68. Šebrle. Rozhodčí: Hocek - Kotalík, Šafránková. ŽK: Richter - Ullman, Moulis, Vondrášek. Diváci: 1790.