Hlavní obsah

Fotbalisty Prostějova bude ve druhé lize zachraňovat sportovní manažer Balcárek

Fotbalisty Prostějova bude v sobotním závěrečném 30. kole druhé ligy zachraňovat sportovní manažer Jiří Balcárek. Na lavičku Hanáků usedl už v sobotu v Příbrami (0:0) poté, co klub po půl roce odvolal trenéra Jana Podoláka a jeho realizační tým. Prostějov o změně trenéra informoval na instagramu.

Foto: Slezský FC Opava

Jiří Balcárek na archivním snímku.

Článek

Hanáci vstoupili do sezony s koučem Jozefem Weberem, který skončil zkraje listopadu. Už tehdy ho na poslední zápas podzimní části nahradil Balcárek. Poté se mužstva ujal Podolák, ve 12 jarních kolech s ním ale zvítězil jen jednou.

Prostějov je kolo před koncem čtrnáctý, tedy na první nesestupové pozici. Na předposlední Jihlavu má náskok bodu, na poslední Spartu B pak dva body. Hanáci potřebují, aby na konci soutěže měli více bodů než zmínění dva soupeři, protože při bodové rovnosti by kvůli horší vzájemné bilanci spadli o patro níž. Prostějov v posledním utkání přivítá druhé Táborsko, které má jistou baráž.